szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Szabadon engedték szombaton Csao Jen (Zhao Yan) kínai újságírót, a The New York Times amerikai újság volt munkatársát, akit azért ítéltek szabadságvesztésre az ázsiai országok igazságügyi szerveii mert a vád szerint, "államtitkokat hozott nyilvánosságra" - közölte férfi családja.

Nővére elmondta, hogy három évi raboskodás után testvére egészégileg és szellemileg viszonylag jól van. Csao letöltötte hároméves büntetését annak ellenére, hogy számos nemzetközi jogvédő szervezet követelte szabadon bocsátását.

Az újságírót 2004 szeptemberében tartóztatták le azt követően, hogy lapja megírta az addig még hivatalosan be nem jelentett hírt, hogy Csiang Cö-Min, a kínai állam és kommunista párt egykori vezetője megválik a hadsereg főparancsnoki posztjától is. Az újság szerkesztőség váltig hangoztatta, hogy az értesülés nem Csaótól származik.

Csaót tavaly augusztusban felmentették az államtitoksértés vádja alól, de az ennél egyhébb vétséget jelentő csalás elkövetése miatt hároméves börtönbüntetésre ítélték. Ha államtitoksértésért marasztalják el a fellebbviteli tárgyaláson is, akkor akár 10 évi szabadságvesztést is kaphatott volna.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Megvert újságíró: a rendőrség visszautasítja érintettségét

A rendőrség visszautasítja azt a feltételezést, hogy a Kármán Irén sérelmére elkövetett bűncselekmény előkészítésében vagy végrehajtásában a rendőrség aktív vagy leszerelt tagja részt vett volna - olvasható a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) közleményében.

hvg.hu Világ

Mennyit keresnek az újságírók?

Egy brit felmérés szerint a fél évnél rövidebb ideje dolgozók átlagosan 17573 fontot, a 10 évnél régebben gályázók 37860 fontot keresnek évente. Aktuális hazai adatokat sokkal nehezebb találni.