„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Bolívia fővárosában könnygázzal kergette szét a rendőrség gyerekek és fiatalok menetét, amellyel a kiskorúak munkavállalási lehetőségeit korlátozó törvény ellen tiltakoztak - jelentette csütörtökön a helyi sajtó.
A La Prensa című lap beszámolója szerint a Dolgozó Fiúk és Lányok Szakszervezete szervezte a menetet, amely végigvonult La Paz utcáin, majd a parlament felé vette az útját, hogy audienciát kérve tájékoztassák a képviselőket észrevételeikről. A rohamrendőrség a menet útját állta, és "gondolkodás nélkül" könnygázt vetett be ellene. Egy gyerek elájult, egy másik megsérült és orvosi ellátásra szorult - írta a lap.
Az új, még szenátusi jóváhagyásra váró törvény elvben kimondja, hogy munkát csak 14 éves kortól szabad vállalni, de kivételt tesz a 12-14 évesek számára, ha a szüleik erre kifejezett felhatalmazást adnak.
Az ENSZ Gyermekalapjának, az UNICEF-nek az adatai szerint a 10,5 milliós Bolíviában 850 ezer gyerek és serdülő dolgozik, ez az 5 és 17 év közötti korú népesség 28 százaléka.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
A független képviselő tizennyolcadik tüntetét tartotta szombaton.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.