szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A támadók az ukrán főváros Obolon kerületét foglalták el.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Hivatalosan is megerősítette az ukrán vezetés, hogy az oroszok betörtek Kijevbe. A kormány felszólította a helyieket, hogy Molotov-koktélokkal fogadják a támadókat, ugyanakkor azoknak, akik nem vállalják a konfrontációt az orosz csapatokkal, azt javasolták, hogy ne hagyják el otthonaikat. Ezen felül arra kérték a lakosságot, hogy szolgáljanak információval az ellenség mozgásáról.

Korábban beszámoltunk róla, hogy az ukrán fővárosban kézifegyverek hangját is lehet már hallani. Az orosz–ukrán háborúról tudósító hírfolyamunkat itt, a cikksorozatunkat pedig itt érhetik el.

Az orosz erők Kijev körbezárására készülhetnek, a Nyugat óvatosan büntet - az ukrajnai háború percről percre

Aligha fér kétség hozzá csaknem egy nappal azután, hogy Vlagyimir Putyin parancsára orosz csapatok indítottak támadást Ukrajna ellen: a Kreml célja nemcsak Kijev megtörése, hanem egyenesen annak bevétele is. Közben az Egyesült Államok, az Európai Unió és Nagy-Britannia is szankciókat jelentett be Oroszországgal szemben, de a nagyon kemény, nagyon fájdalmas döntések elmaradtak, jobb esetben késnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!