szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Összehangolt lépés az EU-val és az Egyesült Királysággal.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az Egyesült Államok is szankciókat vezet be személyesen Vlagyimir Putyin orosz elnök és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter ellen - jelentette be pénteken az amerikai elnöki hivatal szóvivője. Jen Psaki tudatta, hogy Joe Biden amerikai elnök azt követően döntött arról, hogy többek között az orosz elnököt és külügyminiszterét is szankciókkal sújtja, hogy beszélt Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével. A Fehér Ház szóvivője szerint az összehangolt fellépés "fontos üzenetet küld".

Az Európai Unió és az Egyesült Királyság szintén pénteken határozott arról, hogy vagyonbefagyasztást rendel el Putyinnal és Lavrovval szemben.

Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője az elnök és a külügyminiszter elleni szankciókra úgy reagált, hogy ez a Nyugat "totális külpolitikai impotenciáját bizonyítja".

Az Egyesült Államok korábban Nicolás Maduro venezuelai elnök és Bassár el-Aszad szíriai államfő ellen rendelt el büntetőintézkedéseket.

Itt követheti percről percre tudósításunkat az ukrajnai háború harmadik napjáról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!