szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A sikerhez elengedhetetlen, hogy a felek tiszteletben tartsák az egyezségeket és megteremtsék a feltételeit, illetve biztonsági garanciáit a műveletnek – mondták.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

A Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága közölte, hogy elhalasztotta a civilek evakuálási kísérletét az ostromlott Mariupol városból – írja a BBC. A szervezet kilencfős csapatának három járműből álló konvoja kénytelen volt dolgavégezetlenül visszatérni Zaporizzsjába, miután a körülmények ellehetetlenítették számukra a továbbhaladást.

„Szombaton újra megpróbálunk segítséget nyújtani a polgári lakosságnak, hogy biztonságban hagyhassák el Mariupolt” – közölte a Vöröskereszt.

A konvoj célja az lett volna, hogy semleges közvetítőként kísérje el a menekülő civileket egy másik, biztonságos ukrán városba. A sikerhez viszont elengedhetetlen, hogy a felek tiszteletben tartsák az egyezségeket és megteremtsék a feltételeit, illetve biztonsági garanciáit a műveletnek – mondták.

Mint korábban beszámoltunk róla, a délkelet-ukrajnai kikötővárost, Mariupolt a háború kitörésének napjától kezdve ostromolja az orosz hadsereg. Az utóbbi napokban többen is a város elestének hírét keltették, többek között ezt nyilatkozta a település polgármestere is, ugyanakkor Vlagyimir Putyin egy későbbi közlése is arra utalt, hogy a harcok nagyon is zajlanak még a város birtoklásáért.

Az orosz–ukrán háború eseményeit az alábbi hírfolyamunkban követheti:

Talányos választ adtak az ukránok a belgorodi támadásra, Németország harckocsik Ukrajnába szállítását hagyta jóvá – percről percre az orosz–ukrán háborúról

Az ukrán védelmi minisztérium sem cáfolni, sem megerősíteni nem hajlandó, hogy az ukrán haderő érintett volna a belgorodi üzemanyagraktár elleni támadásban. A csehek 56 egykori keletnémet páncélozott harcjárművet küldenek Ukrajnának, amire a vonatkozó törvények értelmében a németeknek is rá kellett bólintaniuk – kövesse percről percre tudósításunkat az orosz-ukrán háborúról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!