Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Vlagyimir Putyinnal tárgyal hétfőn Karl Nehammer osztrák kancellár – írta meg vasárnap a BBC. A nyugati lapok beszámolója szerint Nehammer azért utazik Oroszországba, hogy ösztönözze az ukránok és az oroszok közti párbeszédet.
Nehammer szombaton Kijevben tárgyalt Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel.
Karl Nehammer az első olyan nyugati vezető, aki a háború február 24-i kirobbanása óta Oroszországban, személyesen találkozik Vlagyimir Putyinnal. Ez annak tükrében különösen érdekes, hogy Ausztria – ahogy az Európai Unió összes országa – barátságtalan országnak számít Oroszország besorolása szerint.
Oroszország Ukrajna elleni inváziójáról folyamatosan frissülő cikkünkben számolunk be:
Újabb tömegsírt találtak Kijev közelében, nem tud bejutni Mariupolba a Vöröskereszt - percről percre az ukrajnai háborúról
Ukrajnai tűzszünetre szólított fel virágvasárnapi szentmiséjén Ferenc pápa. „Tegyétek le a fegyvereket" - mondta több tízezer ember előtt a Szent Péter téren a katolikus egyházfő, aki szerint valódi tárgyalással lehet csak elérni a békét.