szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Tüzérségi lőszerek és radarok érkeznek az USA kilencedik segélyszállítmányában.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

150 millió dollár, átszámítva 54 milliárd forint értékben küld segélyszállítmányt az Egyesült Államok Ukrajnába, jelentette be Joe Biden magyar idő szerint péntek este. Ez lesz az USA kilencedik közvetlen csomagja, amelyet Ukrajnába küld, ezúttal tüzérségi lőszerek, radarrendszerek és egyéb hadászati eszközöket és alkatrészek érkeznek Amerikából. A támogatás abból a még megmaradt 250 millió dolláros forrásból jön, amely engedélyezi az elnöknek, hogy kongresszusi beleegyezés nélkül szállíttasson Ukrajnába az amerikai hadsereg többletkészleteiből.

Az elnök pénteki beszédében kiemelte: csak akkor győzhet Ukrajna, ha folyamatos a fegyverellátása az Egyesült Államoktól és szövetségeseitől. Ezzel közvetetten utalt arra a pótköltségvetési kérelemre, amelyet múlt héten nyújtott be a Kongresszusnak: ebben 33 milliárd dollárt kért a döntéshozóktól, valamint hatáskört az orosz oligarchák vagyonának lefoglalására.

A CNBC szerint a Biden-adminisztráció a háború kitörése óta 3,4 milliárd dollárral segítette Ukrajnát, illetve 100 ezer katonát küldött NATO-szövetséges országokba, köztük Magyarországra is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!