szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Törökország „nemzetbiztonsági kérdésként” tekint az északi államok felvételi kérelmére.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Törökország már korábban jelezte, hogy szeretné megvitatni Finnország felvételét a NATO-ba, mielőtt hozzájárulását adná ehhez – írja a Sky News. Pekka Haavesto finn külügyminiszter (képünkön) a felvetésről annyit mondott, biztos benne, hogy találnak megoldást a török fenntartásokra.

Eredetileg arról szóltak a hírek, hogy Törökország megvétózza Finnország vagy Svédország NATO-csatlakozási kísérletét. A Reutersnek nyilatkozva azonban Erdogan török elnök szóvivője elmondta, hogy az ország „nem zárja be az ajtót”. Hozzátette, hogy Törökország „nemzetbiztonsági kérdésként” tekint a problémára, mivel „számos terrorszervezet” van jelen az északi országokban.

Korábban már írtunk arról, hogy Finnország miniszterelnöke és államfője is támogatásáról biztosította az ország NATO-hoz való csatlakozását és a finn döntés jó eséllyel hasonló lépésre sarkallhatja a csatlakozás gondolatáért eddig lényegesen visszafogottabban lelkesedő svédeket is.

Az orosz-ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Nem állna le a „nácítlanítással” Oroszország - percről percre az ukrajnai háborúról

A háború eseményeit szombaton is követheti a hvg.hu egész napos tudósításában.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!