szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az április óta tartó kelet-ukrajnai offenzíva nem hozta meg Moszkva számára az áhított áttörést, viszont a megszállók déli pozíciói komoly veszélybe kerültek, amiket muszáj lesz az orosz hadvezetésnek megerősítenie.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az elmúlt négy napban a Donbasz északkeleti részében található Bahmut irányában kísérleteztek kisebb támadásokkal az oroszok, akik ha lassan is, de továbbra is képesek előrenyomulni a régióban. Az ukrán hadvezetés ugyanakkor arra számít, hogy az oroszok a donbaszi haderejük egy jelentős részét kénytelenek lesznek a dél-ukrajnai megszállt területek védelmére átcsoportosítani – derül ki a brit védelmi minisztérium tájékoztatásából.

A brit védelmi tárca szakértői maguk is osztják Kijev prognózisát és úgy vélekednek, hogy az oroszok változtatni fognak a donbaszi hadműveletük jellegén, már csak azért is, mert a Zaporizzsja környéki területeket tartó megszálló csapatoknak igen nagy szükségük volna az erősítésre.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találják:

Kigyulladt a Mikolajivhoz közeli erdő az orosz bombázás után - a háború hétfői hírei

Anton Gerascsenko, az ukrán belügyminiszter tanácsadója szerint az oroszok a környezetet és az élővilágot sem kímélik. Bahmut városát súlyos légicsapások érték. Folyamatosan frissülő hírfolyamunk az orosz-ukrán háború hétfői híreiről.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!