Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Az ukrán légvédelem szerint a nyolcvan közeledő drón közül 41-et lőttek le, 32 pedig eltűnt a radarokról. „A légitámadás visszaverésében az ukrán légierő és a védelmi erők légvédelmi rakétaelhárító egységei, repülőgépek, elektronikai hadviselési egységek és mobil tüzérségi csoportok vettek részt” – írta az ukrán védelmi minisztérium. A közlemény nem tett említést arról, hogy a légvédelmet áttört drónok hol, és milyen károkat okoztak. Kijev határában tíz drónt lőttek le, egy ilyen eszközt pedig az ukrán főváros fölött semmisítettek meg.
Tovább nőtt a péntek esti, Dnyipro elleni orosz légitámadás polgári áldozatainak a száma. A lakóépületre és egy kórházra hullott rakéták öt embert öltek meg és 21 személyt, köztük több gyermeket sebesítettek meg.
Moszkvai közlések szerint az orosz légierő az utóbbi 24 órában 51 ukrán drónt semmisített meg az ország több körzetében. A legtöbb pilóta nélküli eszközt állítólag a határtól 240 kilométerre lévő Tambov térségében lőtték le. Helyi források szerint a drónokkal energetikai létesítményeket támadtak volna.