szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Minél kevesebb energiát használunk, annál jobban ártunk az oroszoknak.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

A Nemzetközi Energiaügynökség és az Európai Bizottság egy sor olyan ajánlást adott közre, amivel az EU állampolgárai csökkenthetik az orosz energiahordozóknak való kitettségüket és egyúttal segíthetik Ukrajnát is – áll a két szervezet közös közleményében

Ezek között olyan tételek szerepelnek, mint az otthoni munkavégzés, a tömegközlekedés használata, a fűtés és a légkondicionálók használatának korlátozása. Ezeken felül a két szervezet azt is javasolja, hogy a kormányzatok ösztönző jelleggel részt vehetnének ezekben a folyamatokban, ami azt jelenti, hogy csökkenthetnék a tömegközlekedési eszközökre szóló jegyek, illetve bérletek árát, valamint támogathatnák a napelemes panelek kihelyezését. A sajtóközlemény szerint, ha minden uniós állampolgár követné ezeket az ajánlásokat, azzal 120 tankernyi olajat és 20 millió otthon fűtéséhez elegendő gázt lehetne megspórolni.

Az orosz ukrán háborút követő hírfolyamunkat alább találják:

120 ezer civil rekedhetett Mariupolban, a város hamarosan az oroszok kezére kerülhet - percről percre a háborúról

Kövesse velünk a háború legfrissebb híreit!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Zhvg

Orosz energiafüggőség helyett megújuló energiaforrásokat akarnak a magyarok

A magyarok több mint háromnegyede úgy véli, hogy itthon kellene megtermelnünk az energiaszükségletünket – ez derül ki abból a friss közvéleménykutatásból, amelyet a Greenpeace megbízásából készített a Policy Solutions és a ZRI Závech Research. Az adatfelvétel 2022. március 21. és 27. között, 1000 fő bevonásával történt.