Ki volt az egykor szebb napokat látott Magyar Nemzet ma már alig ismert publicistája?
Závodszky Géza monográfus tanulmányában a második világháború idejének publicistájáról ír.
Závodszky Géza monográfus tanulmányában a második világháború idejének publicistájáról ír.
Két héten belül dönt ígérete szerint Donald Trump amerikai elnök, hogy az USA beszáll-e az Izrael által indított Irán elleni háborúba. A hívei megosztottak, s még sokakban élénken él, hogy 2003-ban hazugságokra alapozva támadták meg Irakot, ahol gyors győzelem helyett a kilenc évi kínlódás temérdek halottat, irdatlan költséget és egy terroristafészekké vált, szétesett országot eredményezett.
Kilenc diák és egy tanárnő esett áldozatul egy frusztrált volt gimnazista ámokfutásának egy grazi gimnáziumban. A támadónak máig nem ismertek az indítékai, a legnagyobb kérdés mégis az: hogyan lehet megelőzni, hogy a tragédia megtörténhessen.
Kissé félresikerült módon, mégis ünnepélyesen indult el 35 éve a budapesti tőzsde, de sokan feltették a kérdést, vajon készen áll-e erre Magyarország. Ma a tőzsde csak elvétve kerül be a kis hírek közé – pedig az igazán nagy hibát nem a BÉT-en követték el, hanem a magyar cégvilággal van baj.
Trump, Irán és Magyarország a címlapokon a külföldi lapoknál. Nemzetközi lapszemle.
Niall Ferguson és Yoav Gallant egyetért azokkal, akik szerint csakis az amerikai légierő tudja kifüstölni az utolsó iráni urándúsítókat. A Times-ban megjelentetett közös kommentárban a Stanford Egyetem professzora és az izraeli diplomácia korábbi főnöke rámutat: érthető, hogy Trump a legnagyobb gondossággal készíti elő döntését.
2019 ősze óta tartó működése alatt Kozma Ákosnak valójában egyetlen állásfoglalása, indítványa sem volt, fontosnak tartotta viszont védelmébe venni a kormánynak a tanárok sztrájkjogát csorbító rendeletét, és egy szava sem volt az LMBTQ-emberekkel szembeni gyűlöletkampányról. A kormánypártok választották ombudsmanná, és a Fidesz jelöltjeként folytathatja alkotmánybíróként szeptembertől.
Tavaly már 9 milliárd forint veszteséget fialt a kormány által felhizlalt Magyar Vagonnak a nagy egyiptomi kocsimegrendelés, amit anno még az oroszokkal hoztak össze. A homályos hátterű „magán” cégcsoportban nyereséget és osztalékot a MÁV-tól privatizált, a MÁV-nak visszadolgozó Szolnoki Járműjavító termelt. A spanyol Talgo felvásárlási kísérlete költséges kaland volt.
Újabb diabéteszfajtát azonosítottak a három fő- és közel tucatnyi altípus mellett. De miért van ennyire sokféle cukoranyagcsere-zavar, mi köztük a különbség, milyen tényezők hajlamosítanak ilyen betegségre? A válaszok 590 millió embert érintenek közvetlenül, számuk pedig egyre nő.
A több mint félmillió gépelt oldalnyi szöveg az Arcanum sajtóadatbázisában is megjelent.
Kovács Krisztián Ablakok az ébrenlétben című kötete azt a korosztályt is be tudja szippantani, amelyik a szerzőhöz és a szereplőkhöz hasonlóan a 2000-es évek elején kamaszodott.
Vannak, aki magabiztosan tájékozódnak számukra ismeretlen helyeken, mások viszont gyakran eltévednek. E különbségek mögött ösztönösen genetikai alapokat sejtene az ember, azonban hosszú évek kutatásai bebizonyították, hogy a kulcs az életmódban rejlik.
A minisztériumnak világossá kell tennie, hogy Gustav Klimt Afrikai herceg című festményének kiviteli engedélyeztetési folyamata során becsapták őket, vagy ők hibáztak. Enélkül rajtuk marad a gyanú, hogy valami még súlyosabb dolog történt – állítja Molnos Péter művészettörténész.
Az amerikai elnök katonai fenyegetéssel ártalmatlanná teheti az iráni rezsimet, nehogy szétessen az állam és politikai vákuum keletkezzen, mert az súlyos veszélyekkel járna. Ezt fejti ki a Wall Street Journalben megjelent elemzésében Wesley Clark, aki három éven át, 2000-ig állt a NATO egyesített haderőinek élén.
Az Ukrajnának szánt amerikai katonai és pénzügyi segítség elmaradása megnehezíti az orosz agresszió elleni védekezést, az egyre gyakoribb ukrán dróntámadások az orosz polgárok türelmét is tesztelik.
Ágyúöntő kerestetik: az állam túlad a gondosan építgetett hadiipari portfóliójának nagy részén, és ehhez egyetlen hazai piaci szereplőt jelölt ki, a 4iG-t, amely egy jelenleg még erősen veszteséges, de hatalmas potenciállal rendelkező ágazatba vásárolja be magát. Az üzlet csak exporttal lehet nyereséges, ami nemzetközi próbatétel elé állítja az új tulajt. Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral, és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
Nagyon jól ment tavaly a budapesti városnéző buszok üzemeltetőinek, legalábbis azoknak, amelyek élhettek a kormány által nyújtott adókedvezménnyel.
Válogatásunk a világlapok híreiből.
1984-ben jelent meg Izraelben az első híradás arról, hogy Iránt már csak egy lépés választja el az atombombától, azóta 41 év telt el, ám csak mostanra jutott el a két ország közötti konfliktus odáig, hogy Izrael nyílt háborúban próbáljon pontot tenni Teherán atomprogramjának végére. Hogyan indult az iráni nukleáris program? Hogy vélekedtek az ország legfőbb vallási vezetői az atombombáról? És legfőképpen, milyen valós kockázata lehet egy iráni atomfegyvernek?
Miközben a magyar kormány a migránsoktól félti Európát, az utóbbi években Németországba érkezett bevándorlók negyede a távozást fontolgatja az idegengyűlölet erősödése és a gazdasági gondok növekedése miatt. A németországi antiszemitizmusról, az idegengyűlöletről és ezek okairól a Deutsche Welle német hírportál írt. Nem csak Németország vonzereje csökken, hanem az EU egészéé is, a lehetséges kiutakról a The Conversation közölt cikket. Szó lesz arról is, ahogy az MI elveszi a munkánkat, a cápák pedig nem azok, aminek látszanak. Heti Kilátó.