Elektromos vagy belső égésű, esetleg mindkettő? Válaszút előtt az autógyártás
Éveken át szinte biztosra vehető volt, hogy az elektromos autók fokozatosan átveszik a hagyományos – benzin- és dízelüzemű – személyautók helyét. Az utóbbi időben azonban megtörni látszik a trend.
Miért éppen ez kerül a húsvéti asztalra?
Közeleg a húsvét, ideje beszerezni az ünnepi asztal elengedhetetlen étkeit. A sonka, tojás, torma és kalács hagyományosan azok az ételek, amelyek nélkül elképzelhetetlen a húsvét. De miért pont ezek lettek e tavaszi ünnep nélkülözhetetlen kellékei? A hagyományos, magyar húsvéti menü eredetét, történetét kutatjuk cikkünkben.
Így vegye vissza adóforintjait
A havi társadalombiztosítás befizetése mellett egyre többen érzik szükségét annak, hogy másképp is gondoskodjanak magukról azokban az élethelyzetekben, amikor az egészségük a tét. Ebben segít az egészségpénztári tagság, aminek segítségével nemcsak adóforintjainkat kapjuk vissza, de most kezelése is egyszerűbb, mint valaha.
Ezek a legfontosabb dolgok, amik máshogy működnek egy elektromos autóban
A villanyhajtás terjedésének köszönhetően előbb-utóbb mindenkinek meg kell majd ismerkednie az elektromos autók jellegzetességeivel, a vezetési sajátosságoktól a különféle kényelmi extrákig. Lássuk, mire érdemes figyelni!
Bruttósan is megéri? Ezt érdemes tudni az új napelemes elszámolási rendszerről
Mit jelent a háztartási napelemeknél a szaldós helyett január 1-jétől életbe lépett bruttós elszámolás? Milyen feltételekkel lehet mostantól magánszemélyeknek napelemet üzemeltetni, mire kell odafigyelni, hogy az megérje? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Ezeket mindenképpen érdemes megbeszélni magunkkal, mielőtt elektromos autóba ülünk át
A tisztán elektromos vagy részben elektromos hajtásláncú autók ma már egyre szélesebb kör számára elérhetőek, így érdemes áttekinteni, hogy miben más egy ilyen modern járművet vezetni és használni, mint a hagyományos, belső égésű motorral szerelt változatokat. Lássuk, mire érdemes figyelni! Egy biztos: nem kell újratanulni a vezetést és nem kell rettegni a hatótávparától sem.
Mennyire ragaszkodunk a készpénzhez?
Harmadik alkalommal készült el a Mastercard Digitális Fizetési Index nevű jelentése, amelyben azt vizsgálták, a hazai fogyasztók hogyan viszonyulnak az egyre jobban digitalizálódó gazdasághoz.
Tervezés és tudatosság a pazarlás ellen – gyakorlati tippek a mindennapokra
Egy kis tervezéssel és tudatossággal rohanás, idegeskedés és pazarlás nélkül is meg lehet oldani az ünnepeket. Ha új szokásokat vezetünk be a családba vagy megfogadunk pár ötletet, akkor nemcsak nyugodtabb, de zöldebb is lehet a karácsonyunk.
Európában is egyedülálló gyárat létesített a Lenovo Üllőn
Nagy teljesítményű számítástechnikára és mesterséges intelligenciára szakosodott innovációs központ nyílt Üllőn. Utánajártunk, mit érdemes tudni a létesítményről.
Szeretné félretenni a pénzét? Íme néhány tipp!
Mindannyiunknak vannak céljaink és álmaink, amelyek eléréséhez és megvalósításához sok esetben pénz is kell. Egy új autó, az első saját lakás vagy épp egy nagyobb ház, az álomesküvő, egy különleges utazás, esetleg előrelátás a nyugdíjas évekre: ezek mind olyan közép és hosszú távú célok, amelyeket már kisebb összeg befektetésével is elérhetünk.
Készségfejlesztés tévénézés közben? Lehetséges!
A tévénézést egy bizonyos kor után gyakorlatilag lehetetlen kiiktatni a gyerek életéből, ugyanakkor sokat tehetünk szülőként azért, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki a képernyő előtt töltött időből. Mi az az interaktív televíziózás, hogyan lehet a gyermekeket különböző aktivitásokra buzdítani a jó, életkori sajátságaiknak megfelelő műsorok segítségével? A témát körbejárjuk a legnézettebb hazai gyermekcsatorna menedzserével.
30 éve elsőként alkalmaztuk az AI-t a fizetések biztonságáért
Manapság már bizonyosan állíthatjuk: ha választanunk kell a bankkártyás és digitális, vagy készpénzes fizetés között, akkor már rendszerint az előbbieket választjuk. Ugyanakkor a digitalizációval érkező új kihívásokkal, az online és offline biztonsággal, az esetleges visszaélésekre való felkészüléssel egyaránt kell foglalkozni a kártyakibocsátóknak és a kártyabirtokosoknak is. Jellemző tendenciákról, pénzügyi biztonságról, különböző fejlesztésekről Sármay Bencével, a Visa Magyarországért felelős területi vezetőjével beszélgettünk.
3 tipp, ha szeretné félretenni a pénzét
A Covid vagy éppen az egekbe szökő infláció az emberek jó részét ösztönözte arra, hogy gondolja újra a pénzügyeit. Legyen szó egy vésztartalékról vagy egy középtávú célról, a megtakarítás biztonságot ad, ugyanakkor nem mindenki tudja, hogyan vágjon bele a spórolásba. Ebben segítünk az alábbi tippekkel.
ESG-s uniós irányelvek: Magyarország az élen az átültetésben, minden vállalkozásnak fel kell készülnie
Bár az Európai Unió tagállamainak 2024 nyaráig kell átültetniük a saját jogrendjükbe az ESG-re vonatkozó egyik fontos irányelvet, a magyar kormány már most benyújtotta az ESG törvényről elkészített javaslatát az Országgyűléshez, így az – elfogadása esetén – már január 1-jén életbe léphet. Az új ESG-törvény egy másik – még az unióban el sem fogadott – ESG irányelv tervezet legfőbb rendelkezéseit is hatályba léptetné. A CMS jogász szakértőinek segítségével összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Mindekinek van egy története róla, de hogy működik valójában egy cég ügyfélszolgálata?
Egy nagyvállalat megítélését döntően befolyásolhatja, hogy milyen jellegű ügyfélcenterrel szolgálja ki közönségét, mennyire hatékonyan igazítja el a hozzá fordulókat az elintézendő ügyek világában. Az ügyfélmegtartás fő erejét adhatja, hogy hogyan sikerül integráltan kezelni a különböző médiacsatornákat, fokozni a gyorsaságot. Hraskó Gáborral, a 4iG Contact Center szakértőjével beszélgettünk.
„Ezermilliárdok hiányoznak az iskolákból, kórházakból, vidéki kisvállalkozásokból”
Magyarország az első uniós tagállam, ami ellen jogállamisági eljárás indult, amelynek az egyik leglátványosabb következménye az, hogy az országnak szánt uniós támogatásokat befagyasztották, a kifizetések leálltak. De mit jelent ez a gyakorlatban? Mi ez az egész folyamat, miért indult el és meddig tarthat? Cseh Katalin EP-képviselővel beszélgetve a legalapvetőbb kérdésektől indultunk, hogy utánajárjunk, vajon van-e visszaút, és ha igen, akkor hogyan?
A hitelfelvétel feltétele is lehet, de mindenkinek szüksége lenne rá
Az már jó, ha valaki biztosítást kötött a lakására, de még jobb, ha rendszeresen, legalább évente, vagy a mostanihoz hasonlóan magas inflációs környezetben akár gyakrabban is kéri a lakásbiztosítása aktualizálását. Ezáltal ugyanis, ha beüt a baj, akkor nagyobb az esélye annak, hogy biztosítása megfelelően fedezze a kárt. A biztosító ugyanis nemcsak beszedi a pénzt, hanem fizet is – hogy eloszlassunk egy, némelyekben élő tévhitet.
Nagy könnyítések érkeztek a Raiffeisen Bank ügyfeleinek
Nem fognak eltűnni a személyes tárgyalások, ám a céges pénzügyek jó részét már most is könnyen lehet automatizálni. Czimer Gergely, a Raiffeisen Bank vállalati digitális és fizetési megoldások területének vezetője integrált, a kereskedői fizetéseket és a napi pénzügyeket is kezelő irányítóközpontot ajánl a bank ügyfeleinek.
9 dolog, amire érdemes odafigyelnie, ha az interneten vásárol
Közeledik az év vége, és vele az ünnepi időszak is: a plázákat járva egyre többször haladunk el a karácsonyi fényekben úszó kirakatok előtt. Az ajándékok beszerzése évről évre stresszel jár, így egyre többen cserélik a sorban állást, a cipekedést és a tömeget a kényelmes online vásárlásra. Noha a webshopok használata gyors és praktikus, szorongásra még így is lehet ok: a kártyás, digitális fizetés sokakat még ma is aggodalommal tölthet el. Elég azonban néhány alapszabállyal tisztában lennünk, hogy eloszlassuk a rossz érzéseket. Lássuk, melyek ezek!