Amennyiben nem szeretnénk, hogy a tűző napon álló autónk túlhevüljön, vagy ha meg szeretnénk védeni a jégesőtől vagy az esetlegesen fentről érkező kisebb kövektől, akkor akár egy különleges autós esernyővel is gondoskodhatunk a védelméről.
A minisátorként is felfogható újdonságot a legnagyobb kínai autógyártók között jegyzett Chery wuhui rendezvényén kaptuk lencsevégre.
Ez esetben egy Jaecoo 8-on látható az új extra
László Ferenc
A BMW X5 méretű kínai autónak a gépházteteje már nem védett a jégesőtől
László Ferenc
Az autó távirányítójáról, illetve a szerkezet bal oldalán lévő gombokkal vezérelhető autóesernyő egész gyorsan kinyitható és becsukható.
Az energiaellátásról egy középre szerelt napelem gondoskodik, ha pedig sokáig garázsban parkol az autó, akkor a kocsi elektromos rendszeréről is feltölhető a lemerült akkumulátor.
A fogyasztást és a szélzajt az ígéretek szerint csak minimálisan megdobó eszköz a Chery összes modelljével kompatibilis, és gyári extraként rendelhető.
Magyarországra elsőként a vállalat Omoda brandje érkezik meg, az Omoda 5 szabadidő-autó az ígéretek szerint a jövő év elején debütál nálunk. Az Esztergomban gyártott Suzuki S-Crossnál kicsit nagyobb kínai crossover elsőként turbós benzines, később tisztán elektromos változatban is elérhető lesz.
A napokban a kínai utakon általunk is kipróbálandó Omoda 5 magyarországi indulóárát 27 ezer euró, vagyis mintegy 10,5 millió forintban jelölték meg a cég képviselői.
Közel 200 lóerős verzióban debütál nálunk az Omoda 5
László Ferenc
László Ferenc
László Ferenc
László Ferenc
László Ferenc
László Ferenc
A Jaecoo típusok néhány hónappal az Omoda 5 után érkeznek hazánkba a tervek szerint
Sokáig úgy tűnt, Donald Trump veje, Jared Kushner építhet luxusingatlant az egykori jugoszláv hadsereg 1999-ben lerombolt központjának helyén, ám Szerbiában egyre többen ellenzik ezt.