szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Hatékonyabban érhetjük el a céljainkat, ha nem csupán listába szedjük az azokhoz vezető, elvégzendő feladatainkat, hanem látjuk is, hogyan kapcsolódnak egymásba. Ebben lehet segítségünkre a mind mapping, azaz gondolattérkép-készítés. Meg is mutatjuk egy háromperces videóban Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással.

A mind mapping elnevezésű módszer egyszerű, és gyakorlatilag bármilyen cél eléréséhez felhasználható, legyen szó egy tanulási vagy munkafolyamat megtervezéséről, vagy a sérülés utáni rehabilitáció lépéseinek összefoglalásáról. A lényege a vizualizáció, amely abban segít, hogy rendszerként lássuk át az előttünk álló feladatokat.

Az ábránk közepére – amelyet megrajzolhatunk kézzel, de léteznek erre a célra online eszközök és mobiltelefonos applikációk is – azt érdemes elhelyeznünk, amit végső soron el akarunk érni, ehhez pedig különféle jól körülhatárolható, konkrét alcélokat érdemes kapcsolni, amelyekbe még más, kisebb célok futhatnak be.

Hogy mindez hogyan tudja rendszerezettebbé, fókuszáltabbá tenni a feladataink elvégzését, s hogy hogyan néz ki mindez a gyakorlatban, arról Szilágyi Áron háromszoros olimpiai bajnok kardvívó és Kenyeres András mentáltréner beszél a Penge podcastban, amelynek legutóbbi vendége Gulyás Michelle olimpiai bajnok öttusázó volt.

Mentális gyakorlat Szilágyi Áronnal: gondolattérkép

Egy módszer, amivel hatékonyabban érhetjük el a céljainkat. Bemutatja Szilágyi Áron háromszoros olimpiai bajnok kardvívó és Kenyeres András mentáltréner. #hvg #penge #szilagyiaron

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!