Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Hantai Simon Párizsban élő magyar képzőművész festménye 140 millió forintnak megfelelő összegért kelt el hétfőn este a Christie's árverési ház párizsi aukcióján.
A magyar vonatkozású aukciós rekord a Háború utáni és kortárs művészet című árverésen született, ahol Hantai Simon Mariale M.A.4 Red című, 1960-ban készült festményét egy párizsi magángyűjtemény részeként árverezték. A kép 80-120 ezer eurós becsült összegét messze túlszárnyalva az alkotás 490 ezer eurónál került kalapács alá, de a végösszeg az árverési illetékkel együtt 560 ezer euróra rúg. Magyar kortárs művészeti alkotásért még soha nem fizettek ekkora összeget.
A 83 éves Hantai Simon 1948 óta él Párizsban, ahol eleinte André Breton szürrealista csoportjához tartozott, majd az ötvenes évek közepétől absztrakt kalligrafikus képeken dolgozott. A hatvanas években találta ki saját festői, úgynevezett pliage-technikáját, amelynek lényege a vászon gyűrése. Ez leginkább a textilfestő batikoláshoz hasonlítható. Hantai képviselte 1982-ben Franciaországot a Velencei Biennálén. Ezt követően a magyar festő teljesen kivonult a művészeti életből, abbahagyta az alkotást. A kilencvenes évek vége óta viszont rendszeresen állítja ki képeit kiállításokon.
Hantai franciaországi elismertségét mutatja, hogy az egyik legjelentősebb francia művészettörténész, Georges-Didi Huberman valamint Helene Cixous írónő jelentetett meg a közelmúltban könyvet Hantai munkásságáról. Emellett két jelentős francia filozófus, Jean-Luc Nancy és Jacques Derrida 2001-ben dolgozott Hantai Simonnal a La connaissance des textes (A szövegek ismerete) című, közösen írt és illusztrált filozófiai köteten.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.
A fesztivál így is elkezdődik.