Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Határozott gazdasági reformokat sürget Magyarországon a The Wall Street Journal című konzervatív amerikai lap európai kiadása (WSJE), s úgy véli: Gyurcsány Ferenc eddigi két miniszterelnöki éve "kevés okot ad az optimizmusra".
A The Wall Street Journal keddi számában megjelent szerkesztőségi cikk felidézi Orbán Viktor egyik kijelentését, miszerint az ellenzéki vezető is úgy látja, a választás nyomán megnyugodtak a pénzügyi szereplők. A WSJE szerint ugyanakkor nem egészen tiszta, mi a piacok optimizmusának oka, mert "a két fő párt egyike sem állt ki komoly gazdasági reformok mellett".
Az amerikai lap szerint Magyarország legsúlyosabb problémája az államháztartási deficit, amely az EU-ban a legnagyobb, s idén a tavalyi 6,1 százalékról akár 8 százalékra is emelkedhet. Szól a forint gyengüléséről, Járai Zsigmond jegybankelnök múlt heti, a magyar fizetőeszközt "súlyos veszélyben" láttató nyilatkozatáról, s úgy véli: még a 2010-es dátum is irreális az euró bevezetésére, s a forintot csak 2013 körül válthatja majd fel az euró.
A lap szerint az a tény, hogy a pénzpiac üdvözölte a választások eredményét, inkább a vágyálmokon alapulhat, mintsem a változások konkrét jelén. A WSJE idéz egy magyar elemzőt, aki szerint az emberek úgy gondolják, hogy nincs más út mint a pénzügyi konszolidáció, s ha nincs más út, akkor a kormány is ezt fogja tenni. Azonban az amerikai újság szerint Magyarországon, sőt mostanában Európa nagyobb részén sem ez a tapasztalat: a valódi politizálást felváltotta a társadalmi igazságosság valamiféle homályos elképzeléséről szóló populista beszéd.
A WSJE úgy látja, a magyar deficitprobléma oka elsősorban a kiadásokban keresendő. A kormánynak csökkentenie kellene a közszférában dolgozók számát (az összes foglalkoztatott egynegyede), visszanyesni a nyugdíjrendszer, az egészségügyi rendszer kiadásait - azaz éppen a populizmus ellentétéről van szó.
S bár a lap idézi Gyurcsány hétfői kijelentését, hogy a rendszerváltás óta a legintenzívebb reformszakasz következik, úgy látja: csak ezután derül majd ki, vajon a miniszterelnök valóban érti-e a helyzet súlyosságát, vagy csak tudja, hogy a piacok mit akarnak hallani. "S az nem túl biztató, hogy nem tudott semmilyen részletet sem mondani terveiről" - olvasható az amerikai konzervatív lapban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Szabad-e, kell-e sportolnia egy daganatos betegnek? Amíg a daganatot el nem távolítják, csak a kíméletes mozgás javallott, de a tudomány mostani állása szerint a sport gyorsítja a felépülést, javítja az életminőséget.
Az Oroszország-szakértő szerint köze lehetett a palágykomoróci templom elleni támadáshoz az Orbán-kormánynak.
Az indulásról, az érkezésről és az űrben végzett kísérletekről is beszélt az űrből nemrég visszatért magyar asztronauta.
Azt állította, nem volt verésnyom a férfin.
A gyakorlógépekkel van a hiba.
Az USA legnagyobb sztorija végzetes lehet az elnök számára.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Ketrecharcosok Klubja.
Elszállók, összeukránozás, levelibéka, választalan, repülőember.