szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Mol június 29-én 449908 darab saját kibocsátású részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén 27658 forintos átlagárfolyamon – közölte az olajtársaság a tőzsde honlapján hétfőn. A tranzakciót követően a társaság 9379116 darab "A" sorozatú valamint 578 db "C" sorozatú Mol részvényt birtokol.

Mol-üzem az Alföldön. Nagy a nyomás
© Túry Gergely
A társaság alaptőkéje 108984671 darab "A" sorozatú, és 578 darab "C" sorozatú részvényből áll. Ennek alapján a saját részvény állomány jelenleg 8,6 százalék körül van.

A Mol június 22-én jelentette be, hogy saját részvény vásárlási programot indít. A saját részvényekre vonatkozó 10 százalékos korlátozás miatt a Mol megegyezést írt alá az OTP Bankkal 8757362 darab saját részvény kölcsönadásáról. A kölcsönadás után a Mol birtokában 2141163 darab "A" sorozatú és 578 "C" sorozatú törzsrészvény maradt. Ez lehetővé tette, hogy további saját részvényeket vásároljon a piacon. Az OTP Banknak a Molban fennálló közvetlen és közvetett befolyása 9,098 százalékra, 9752158 darab részvényre emelkedett.

A sajátrészvény-vásárlási programot a Mol a tőkeszerkezet optimalizációjával indokolta, ám piaci szakértők az osztrák OMV Mol-részvény vásárlásával hozták összefüggésbe. Az OMV a múlt hét hétfőn 8,6 százalékot szerzett a magyar olaj- és gázipari társaság alaptőkéjéből, így 18,6 százalékra növelte részesedését a Molban. Kedden a szintén osztrák BA-CA is vásárolt 5,94 százaléknyi Mol-részvényt, közlése szerint ügyfele számára, akinek kiléte egyelőre ismeretlen. A piacon úgy vélik, hogy a a BA-CA vásárlás mögött is az OMV áll, ezt azonban az OMV cáfolta.

A Molnak a birtokolt saját részvényeken és az OTP-nek kölcsönadott részvényeken túl vételi opciója van 8,2 százaléknyi Mol-részvényre, amelyek jelenleg a BNP Paribas-nál vannak. A Mol ezen kívül a Magnolia Finance Ltd.-nek is eladott 5,5 százaléknyi saját részvényt 2006 márciusában úgy, hogy vételi opciót is kötött a visszavásárlásra.

Amennyiben a Mol a jelenlegi saját részvényvásárlásokkal eléri a 10 százalékot, úgy az opciókkal és kölcsönadott részvényekkel együtt már 32,8 százalék tulajdoni részarány fölött rendelkezik majd.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

BÉT: történelmi csúcson a BUX, a Mol és az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 836,90 pontos emelkedéssel, 29 441,80 pontos történelmi csúcson zárt kedden. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 2,93 százalékos erősödés.

MTI Gazdaság

Mol: az OMV eljárása "nem barátságos"

A Mol nem tekinti barátságos eljárásnak azt, hogy osztrák OMV előbb vásárol, aztán tárgyalna, nyilatkozta a magyar olajipari csoport kommunikációs igazgatója a Financial Timesnak.

MTI Gazdaság

Veres: az állam nem vásárol Mol-részvényt

Veres János pénzügyminiszter csütörtökön Budapesten az Európai Beruházási Bankkal kötött szerződést követően kijelentette: "az állam nem vásárol a tőzsdén Mol-részvényt". A pénzügyminiszter ezt arra a kérdésre válaszolta, hogy az állam mit tervez a Mol-lal szembeni ellenséges kivásárlás megakadályozására.

MTI Gazdaság

Folytatódott a Mol saját részvény vásárlási akciója

A Mol a 2007. június 22-én tett bejelentése alapján, 2007. június 25-én 251331 darab Mol részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén az ING Bank, mint befektetési szolgáltató közreműködésével 27871 forint átlagárfolyamon - közölte a társaság a tőzsde honlapján.

MTI Gazdaság

Gyurcsány: ellenséges kivásárlás az OMV-Mol tranzakció

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök ellenséges kivásárlásnak nevezte az OMV lépését, amellyel 18,6 százalékra növelte részesedését a Mol-ban, és kijelentette, hogy minden eszközzel igyekeznek meghiúsítani azt. A Fidesz közölte, hogy támogatja a kormányt e cél elérése érdekében.

MTI Gazdaság

A Mol összeölelkezett az OTP-vel

A Mol kedden szerződést kötött az OTP Bankkal, miszerint a bank részt vesz az olajipari társaság saját részvény vásárlási programjában.