Körvonalazódik Kína külföldi befektetési politikája
HVG-előfizetés digitálisan is!
Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!
Már 310 ezer kínai dollármilliomos van
Kína az ötödik helyre jött fel a dollármilliomosok számát tekintve a világ országai között, csak az Egyesült Államok, Japán, Nagy-Britannia és Németország előzi meg ezen a téren - tűnik ki egy jelentésből, amelyet a Boston Consulting Group (BCG) nevű pénzügyi tanácsadó szervezet adott ki.
Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank
A Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank 5,56 milliárd dollárért 20 százalékot vásárol Afrika legnagyobb pénzintézetében, a...
Kína a világ legnagyobb exportőre
Kína augusztusban több árut és szolgáltatást adott el, mint Németország, ezzel immár a világ legnagyobb exportőre. Az Egyesült Államokban és Európában egyre erőteljesebben követelik a jüan felértékelését, ám ez gátat szabhatna a szédületes kínai export-expanziónak.
A kínai állami befektetési alap
A kínai állami befektetési alap politikai megfontolásoktól mentesen, tisztán gazdasági célokkal dönt majd...
Több mint 700 kínai cégtől vették vissza az exportengedélyt
Kínai sajtójelentés szerint már több mint 700 kínai gyártócégtől vonták vissza a hatóságok az exportengedélyt, a több árucsoportban észlelt, egészségre ártalmas anyagtartalom miatt kitört nemzetközi botrányok miatt. Mint emlékezetes, elsősorban a kínai játékokból kellett sok milliót visszavonni a piacokról, mert mérgező anyagokat fedeztek fel rajtuk.
Ázsia újra támad: sárga veszedelem, indiai nyomulás
Kína és India már elég erősnek érzi magát, hogy a globális üzleti piacon jelentős tőkeexportőrként is megjelenjen, s beleszóljon a világgazdaság nagyobb játszmáiba. Vajon veszedelmet jelentenek-e ezek az üzletileg gyorsan izmosodó hatalmas országok az eddigi globális gazdasági rendre, s képesek-e nagyobb változásokat előidézni, mint korábban Japán vagy a kistigrisek?