szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az ösztönzést az adta, hogy kedden a Wall Streeten javultak a pénzügyi szolgáltatók részvényei, noha a fő New York-i mutatók tovább vesztettek. Az európai piacokon is a pénzügyi részvények jártak élen szerda reggel: a UBS 3,6 százalékkal, a Royal Bank of Scotland 2,8 százalékot, az Allianz 2,7 százalékkal drágult. Az első óra vége felé azonban a lelkesedés megcsappant, London már veszteségbe is fordult.

A legmegbízhatóbb európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 1 százalékkal 1317,88 pontra emelkedett, 12,53 százalékkal elmaradva az év végi értékétől. Tavaly 1,56 százalékot nyert, ezzel 2007 volt a leggyengébb éve 2002 óta.

Szerdán a londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 több mint 40 pontos nyereséggel kezdett, de közel egy óra múlva 6,9 pontos veszteséggel 5733,2 pontnál tartott.

A frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 több mint 85 pontos nyereséggel indult, egy óra múlva 4,09 pontos nyereséggel 6773,56 pontnál volt.

Párizsban a CAC-40 több mint 61 pontos nyereséggel nyitott, egy óra múlva 28,28 pontos nyereséggel 4870,82 pontnál járt.

Az értéktőzsdék nyitása után közel egy órával az északi-tengeri Brent könnyűolaj referenciafajta hordónként 88,54 dollár volt a legközelebbi, márciusi határidőre az Intercontinental Exchange (ICE) londoni IPE-jegyzésében, 9 centtel drágább a keddi zárónál.

Szerdán az értéktőzsdék nyitásakor az euró 1,4600 dollár volt középárfolyamon a londoni bankközi devizapiacon, nyitás után egy órával 1,4613 dollárnál tartott, 0,0015 dollárral olcsóbban a keddi későinél, 0,10 százalékkal erősebben a dollárhoz képest, mint év végén. Tavaly, azaz 2007-ben 10,52 százalékkal drágult a dollárhoz képest.

Szerdára lelassult az euró erősödése is a dollárhoz képest, miután kedden az amerikai valuta általánosan visszaesett a Fed rendkívüli kamatcsökkentése nyomán. Az eurót a múlt héten lenyomta az EKB igazgatótanácsának egyik tagjának nyilatkozata arról, hogy bizonyára rontásra szorul az euróövezeti gazdasági növekedésre szóló hivatalos előrejelzés.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

BÉT: ismét pluszban, 0,36 százalékon a BUX

Fordulatot vett a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a BUX, a hétfői és a múlt heti 3 százalék feletti esés után kedden 23 454,13 ponton zárt az index, ami 0,36 százalékos, 85,19 pontos erősödés az előző naphoz képest.

MTI Gazdaság

Kamatcsökkentéssel reagálnak a tőzsdepánikra?

Kedden késő délelőtt jelentősen csökkent az európai tőzsdemutatók vesztesége a reggeli nyitáshoz képest azokra a piaci híresztelésekre, hogy az amerikai jegybank (Fed), az Európai Központi Bank (EKB), a Bank of England (BoE) és a svájci központi bank (SNB) összehangoltan kamatot csökkent.

hvg.hu Gazdaság

A Fed kamatvágása egyelőre megnyugtatta a Wall Streetet

Már-már fekete keddről beszéltek az elemzők, a Wall Streeten közvetlenül nyitás előtt a vezető részvények árfolyamát tükröző Dow Jones 500 pontos zuhanását jósolták. A nyitáskor valóban 400 ponttal esett a Dow, de ekkor jött a hír: a Fed merész kamatvágásra határozta el magát. Néhány órával később a Dow visszatornászta magát a múlt pénteki szintre. Nem tudni, a bizalom tartósan helyreállott-e, hiszen a recessziós félelmek nem múltak el.

MTI Gazdaság

Zuhanás a pesti tőzsdén, erőteljes gyendülés Ázsiában

Több mint ezer pontot esett a kereskedés első félórájában a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe kedden. A nyugat-európai részvénypiacok gyengüléssel nyitottak, az ázsiai értéktőzsdén folytatódott a részvényárak erőteljes gyengülése.