szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Forbes Magazin szerint Moszkvában - a világ legdrágább városában - a kávé is a legdrágább: átlagosan 10,19 dollárba - vagyis 1545,91 forintnyi összegbe - kerül egy csészényi egy kávéházban, míg a második legdrágább kávét Párizsban mérik 6,77 dollárért (1027,13 forintért).

Noha a Forbes kizárólag a nemzetközi színvonalú, sok külföldi által látogatott helyeken mérte fel az árakat, az adaton a Komszomolszkaja Pravda című moszkvai lap munkatársai  olyannyira elálmélkodtak, hogy elhatározták, utána járnak a dolognak.
 
Kiderült: a "legdemokratikusabb" áron a láncok - köztük a McDonald's és a Kofe Hausz - kínálják a feketét: az előbbiben 55-95 rubel, az utóbbiban 55-139 rubel (355,20-613,50, illetve 355,20-898,40 forint) az ára, de a Sokoladnyica cukrászdaláncnál már 79-299 rubel (509,60-1932,80 forint)  közötti áron adnak egy kávét. Az Arbaton - az egykori Kalinyin sugárúton - lévő kis kávéházakban az ár már néhol eléri a 320 rubelt (2068,60 forintot), a Tverszkoj bulváron (a volt Gorkij utcán) pedig a Michael, s kávéházban akár 450 rubelért (2909 forintért) is lehet kávézni.
 
Mindezek alapján a Komszomolszkaja Pravda lemondóan állapította meg, hogy a Forbes Magazin állítása alighanem fedi a szomorú valóságot.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Egyetlen csésze kávéhoz 140 liter vízre van szükség

A szén-dioxid terhelést kifejező úgynevezett szénlábnyom (carbon footprint) mellett eddig kevéssé vették figyelembe az emberi működésnek a vizekre vonatkoztatott terhelését. Most azonban holland kutatók felmérései alapján már azt is megtudhattuk, hogy mennyi vízre van szükség egy kiló marhahús, vagy egy csésze kávé előállításához.

MTI Gazdaság

Mesterségesen alakították a kávé árát Németországban?

A német versenyhivatal átfogó vizsgálatot kezdett az ország kávéforgalmazóinál, mert azt gyanítja, hogy ezek törvényellenesen megállapodtak áraik alakításáról. A hivatal szerint a legnagyobb kávéipari vállalatok is érintettek a versenyellenes összefogásban, amely - a gyanú szerint - már legalább 2004-től fennállt közöttük.