szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A japán központi bank (BoJ) kedden bejelentette, hogy a pénzügyi világválság miatt 1000 milliárd jennel (7,25 milliárd euró) növeli a pénzpiaci likviditást bankoknak nyújtott hitelek formájában.

A japán központi bank immár az egymást követő 15. munkanapon avatkozik be a piacon, a tőkeinjekció összege azonban szerénynek mondható az Európai Központi Bank (EKB), illetve az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed által szinte naponta a piacba injekciózott összegekhez képest.

A BoJ hitelkínálata alatt marad a bankok igényeinek, amelyek 4454 milliárd jent igényeltek. Az áltagos kamatláb 0,686 százalék – közölte honlapján a központi bank.

A BoJ további, dollárban jegyzett hiteleket is felkínált, összesen 20 milliárd dollárt értékben. Az erre vonatkozó versenypályázat eredményét szerdán teszik közzé. Ez a japán központi bank második, dollárban jegyzett tőkeinjekciója lesz szeptember 18. óta, amikor a világ vezető jegybankjai egyeztetett intézkedéseket fogadtak el a nemzetközi pénzpiacokat sújtó likviditáshiány enyhítése érdekében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Japánban is recessziót emlegetnek

Három százalékkal zsugorodott Japán gazdasága az idei év második negyedében az egy évvel korábbihoz képest, ilyen mértékű visszaesésre hét éve nem volt példa.

MTI Gazdaság

Nem emelt kamatot a japán jegybank

Kedden a japán jegybank változatlan szinten hagyta az alapkamatot. Az egyhangúlag hozott döntés értelmében a kamat továbbra is 0,5 százalék. A központi bank várakozásai szerint viszont a gazdaság tovább lassul.

MTI Világ

Japánban gazdaságélénkítő csomagterv készül

Japán gazdaságélénkítő csomagtervet készít: a nyolcezer milliárd jenes (73 milliárd dolláros) csomag célja, hogy a vállalkozásokat és a fogyasztókat is segítse a magas üzemanyag- és nyersanyagárak hatásainak kivédésében. A kormány augusztus végéig véglegesíti a csomagot.

MTI Gazdaság

Újdonság Japánban: külkereskedelmi hiány

Japánban évek óta nem fordult elő: visszaesett a kivitel, most júniusban - éves szinten számolva. Közgazdászok már amiatt aggódnak, hogy a híres japán exporttöbblet is elpárologhat, ha az olajár 160 dolláros szintre kerül. Hónapok óta egyre kisebb az aktívum.