Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jogerősen érvénytelenítette a román legfelsőbb bíróság a verespataki aranybányát tervező vállalat régészeti feltárási engedélyét - adta hírül csütörtökön a romániai média.
A Rosia Montana Gold Corporation (RMGC) számára 2004-ben állították ki az engedélyt, amely azt követően szerezhető meg, hogy a cég bizonyítja: az adott területen már nincsenek régészeti szempontból felbecsülhetetlen értékű leletek.
A Krónika című napilap szerint a Kirnyik-hegyen tervezett munkálatokat jóváhagyó engedélyt már múlt év novemberében érvénytelenítette a brassói ítélőtábla. Ezt a döntést támadta meg az RMGC a legfelsőbb bíróságon, sikertelenül.
Az engedély érvénytelenítését a projektet ellenző helyi Alburnus Maior civil szervezet kérte arra hivatkozva, hogy a hegy mélyén a római korból származó tárnák vannak, amelyeket korábban már a nemzeti örökség részévé nyilvánították.
A román kulturális minisztérium 2004 januárjában bocsátotta ki ezt az engedélyt, amivel megvonta a terület védettségét. Az Alburnus Maior egyesület azonban bebizonyította, hogy a hegységnek továbbra is védett övezetnek járó státust kell biztosítani, ahogy azt korábban több román és külföldi szakértő is ajánlotta.
Tavaly szeptemberben a román környezetvédelmi minisztérium is leállította a bányaprojekt engedélyeztetési folyamatát, miután egy másik bíróság a vállalat településrendezési engedélyét is érvénytelenítette.
Az RMGC Verespatakon 330 tonna aranyat és 1600 tonna ezüstöt akar felszínre hozni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.