szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 700,46 pontos, 5,52 százalékos csökkenéssel, 11 981,45 ponton zárt pénteken.

A részvénypiac forgalma 19,5 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Az amerikai autógyártók megmentése körüli hírek határozták meg a világ vezető részvénypiacainak alakulását pénteken - mondta Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír elemzője .

Az amerikai szenátusban csütörtökön éjjel omlottak össze a tárgyalások az autógyáraknak nyújtandó mentőcsomagról. Az egyeztetések vége előtt nem sokkal a kongresszusból olyan értesülés szivárogott ki, hogy egy demokrata és republikánus csoport már elvi megállapodásra jutott a csődközeli állapotba jutott detroiti autógyáraknak nyújtandó 14 milliárd dolláros szövetségi hitelről. Később viszont kiderült, hogy a felek nem tudtak megegyezni, mert az autóipari szakszervezet nem volt hajlandó elfogadni a bérek gyors csökkentésére vonatkozó republikánus követelést.

A hírre az árfolyamok esni kezdtek - ismertette az elemző hozzátéve, hogy pénteken olyan pletykák jelentek meg a piacon, amely szerint az amerikai bankmentőcsomagból nyújtanának gyorssegélyt az érintett autóipari cégeknek. Erre reagálva valamelyest megfordult a kereskedés iránya a nemzetközi piacokon, azonban a budapesti börzén nem okozott optimizmust.

Az elemző elmondta, hogy a többi régiós devizával együtt napközben a forint árfolyama erőteljesen gyengült. De - mint mondta - a magyar fizetőeszköz erőteljesebben veszített értékéből, mint a többi.

Az OTP árfolyam-csökkenésével kapcsolatban Kovács Krisztián azt mondta, hogy a régiós bankpapírok is gyengültek, ám nem ilyen mértékben. Hozzátette: nem szektor-hírek hatására gyengült az OTP árfolyama.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház határidős üzletkötője úgy fogalmazott: az OTP magával rántotta a piacot. Hozzátette: a magyar bankpapírnak nem volt egy nagy eladója. Ha e mögött a drasztikus esés mögött nincs hír, akkor a részvény hétfőn akár jelentősen is emelkedhet - vélekedett az üzletkötő.

A Mol 600 forinttal, 6,03 százalékkal 9350 forintra csökkent, 3,5 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 330 forinttal, 10,54 százalékkal, a napi minimumára, 2800 forintra esett, forgalmuk 11,4 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 20 forinttal, 3,48 százalékkal 555 forintra gyengült, forgalma 2,6 milliárd forint volt.

A Richter papírok árfolyama 750 forinttal, 2,67 százalékkal 27 350 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 124,0 millió forintos forgalom mellett 120 forinttal, 1,17 százalékkal 10 100 forintra csökkent.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1490,85 ponton zárt pénteken, ez 32,25 pontos, 2,12 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Tovább csökkent az OMV szavazati joga a Molban

Az osztrák OMV újabb 7 millió darab Mol-részvényre kötött eladási és visszavásárlási ügyletet, így átmenetileg 0,65 százalékra csökkent a szavazati joga a Molban a korábbi 7,35 százalékról - közölte az osztrák olajipari társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

MTI Gazdaság

Esik a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 289,65 pontos nyitás után tovább esett pénteken délelőtt.

MTI Gazdaság

Rosszul indult a nap a pesti tőzsdén

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 289,65 pontos csökkenéssel, 12 392,26 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 2,28 százalékkal gyengült.

MTI Gazdaság

Gyengült a forint

Régiós irányzatokat követve kissé gyengült a forint a bankközi devizapiacon, péntek délelőtt fél tízkor 264,40/60 forint volt az euró árfolyama, a csütörtöki 263,15/25 után.