szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kis korrekció után 307 forint körüli szintre került vissza az euró árfolyama negyed tízre a budapesti bankközi kereskedelemben, de előtte 309,30/40 forinton is járt a kurzus; a térségbeli devizák tovább gyengülnek.

Az európai nyitást követően a forint és a zloty egyaránt meredek gyengülésbe kezdett. A zloty közel két százalékot veszített árfolyamából, míg a cseh korona erősödéssel nyitott, majd fordulatot vett és szintén gyengülni kezdett.

A térségbeli devizákat a régió iránti befektetői bizalom gyengülése terheli meg. A nyugati sajtóban több, a kelet-európai recessziós kilátásokat és befektetési kockázatokat elemző cikk jelent meg. A legnagyobb hatást a Moody's hitelminősítő intézet kelet-európai országokról kiadott elemzése gyakorolta a piaci magatartásra. A tanulmány szerint azok a kelet-európai országok jelentenek nagyobb kockázatot a nyugati bankok leányvállalatai számára, amelyek jelentős külső adósságot halmoztak fel. A Moody's a beruházási minősítési országok közül a balti országokat, Magyarországot, Horvátországot, Romániát és Bulgáriát emelte ki a legnagyobb kockázatot jelentő országok közül.

Az euró folytatja árfolyam vesztését a dollárral szemben, ami szintén árfolyam gyengítő hatással van a térségbeli devizákra. A dollárt a budapesti bankközi kereskedelemben 242,90/243,40 forinton jegyezték, szemben az előző nap délutáni 236,60/70 forinttal.


 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Befektetési tanácsok február közepére

Ha tovább mélyül a recesszió, olyan helyzetbe kerül a világgazdaság, amilyenhez mérhető még nem volt. Tapasztalat híján viszont senki sem képes olyan hiteles jövőképet kialakítani, ami kereskedési ötletek alapja lehet. A forint árfolyama esetében van esély újabb történelmi mélypont elérésére. Hol lehetnek a kapaszkodók? Mire figyeljünk a héten?