Tetszett a cikk?

Nem látja az alagút végét Soros György.

A neves befektető és filantróp a Columbia Egyetem vacsoráján kifejtette: a világ pénzügyi rendszere szétesett, és legalábbis rövid távon nincs remény a felépülésre. A jelenlegi szétbomlást a Szovjetunió széteséséhez hasonlította, és megjegyezte, hogy a 29-33-as válság nyomába sem ér a mostaninak. A Lehman Brothers bankház szeptemberri összeomlása volt a fordulópont, vagyis a piacok működésképtelenségének kézzelfogható bizonyítéka - mondta Soros, hozzátéve, hogy a pénzügyi rendszert mesterségesen tartják jelenleg életben.

(Reuters) 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Soros még nem látott ekkora válságot

Soros György még nem látott ekkora válságot, de véleménye szerint nem is fog. Miközben a múlt heti tőzsdei pánik után az európai részről született gazdaságpolitikai választ megfelelőnek tartja, úgy véli, korai megítélni, hogy megnyugszanak-e a pénzpiacok.

MTI Gazdaság

Soros: euróövezeti szuverén kötvénypiac kell

Euróövezeti szintű közös szuverén kötvénypiacot kell létrehozni, mert a jelenlegi, tagállami széttöredezettségű adósságpiaci elrendezés - ahogy a mostani válság is megmutatta - súlyos problémák forrása, írta a csütörtöki Financial Timesban Soros György, aki szerint a közös euróövezeti kötvénypiaccal a még nem valutauniós kelet-európai EU-tagokat is segíteni lehetne.

hvg.hu Gazdaság

Soros György teóriája a válságról

Soros György magyar származású amerikai befektető szerint a jelenlegi válság megértéséhez és a hasonló helyzetek elkerülésére a piacok működéséről kialakított gondolkodást teljesen új alapokra kellene helyezni. A válság kialakulását legutóbbi, A pénzügyi piacok új paradigmája című könyvében elemzi, amelynek magyar nyelvű, második kiadása a közelmúltban jelent meg.

MTI Gazdaság

Soros: igazságtalan, hogy a "peremországok" szenvednek a válságtól

A nemzetközi pénzügyi rendszer igazságtalanságát tükrözi, hogy a pénzügyi válság ugyan az Egyesült Államokban kezdődött, de a világgazdaság "peremére" szorult kis országokban okozza a nagyobb kárt, írta csütörtökön Londonban közölt elemzésében Soros György magyar-amerikai nagybefektető, aki szerint "katasztrófa" volt megengedni a Lehman Brothers nagybank globális pánikhoz vezető összeomlását.