Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A magyar főváros tavaly 22 hellyel előbbre került 2008-hoz képest a Financial Times fDi Magazine befektetési helyszíneket vizsgáló felmérésében, ezzel Közép- és Kelet-Európa harmadik legvonzóbb befektetési célpontjává lépett elő. Miskolc és Debrecen is jól teljesített.
Budapest tavaly 22 helyet javított a Financial Times fDi Magazin befektetési helyszíneket vizsgáló felmérésben („European Cities and Regions of the Future”) 2008-hoz képest, ezzel bekerült a legjobb 25 európai befektetési helyszín közé – közölte a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM). A magyar főváros így megelőzte Prágát és Pozsonyt, viszont a 22. helyen álló Varsó és a 18. helyen található Bukarest mögött végzett. Így is Közép- és Kelet-Európa harmadik legvonzóbb befektetési célpontjának számít. A listát London vezeti, majd Párizs és Moszkva következik.
Az fDi Magazine a Financial Times csoport kéthavonta megjelenő speciális melléklete, amely világszerte mintegy 45 000 külföldi terjeszkedésben érdekelt befektető, illetve befektetési tanácsadó számára nyújt információkat a befektetési lehetőségekről, és azok kockázatairól. A magazin harmadik alkalommal hirdette meg a „European Cities and Regions of the Future” című pályázatát, amelynek célja, hogy kiemelje és rangsorolja a legfontosabb befektetési helyszíneket. A pályázaton több mint ezer európai város és régió vett részt, de számos közép- és kelet-európai ország is megmérette magát, így Csehország, Szlovákia és Lengyelország mellett Szlovénia, Románia, Szerbia, Macedónia, Bulgária, illetve Bosznia-Hercegovina is.
A közép- és kelet-európai városok tízes toplistájába a magyarországi települések közül csak Budapest került be, míg Lengyelországból Krakkó, Csehországból pedig Prága, Brno és Pilsen is. A legjobb életminőséget Bécs nyújtja, majd Koppenhága, München, Prága és Párizs következik.
Ami az egyes részterületeket vizsgáló ötös toplistákat illeti, két magyar város is kiemelkedően teljesített: Miskolc a negyedik, Debrecen pedig az ötödik lett a legjobb kelet-európai FDI-stratégiákat számba vevő felsorolásban. A gazdasági tárca közleménye aláhúzta: Miskolc teljesítménye különösen kiemelkedő, hiszen a Miskolc Holding által benyújtott pályázat alapján, a város helyi FDI-stratégiáját – a 250 ezer főnél alacsonyabb lakosságszámú európai városok körében – szintén a negyedik legjobbként értékelte a szakmai bizottság. A rangsorban mindössze egy francia, egy bolgár és egy ír város előzi meg.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Magyarország 22 ország közül a 22. helyen áll abban a rangsorban, amelyet az alapján állítottak össze, hogy mennyire elégedettek a lakosok az egészségüggyel.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Azután, hogy a kormány ellenőrzést lengetett be.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.