Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A távozó és az új kormány képviselői is tárgyaltak már annak érdekében, hogy az állam megvásárolja az orosz Surgutneftegas-nál (Szurgutnyeftyegaz) lévő Mol-részvényeket – írta szombati számában a Népszabadság.
A lap információi szerint az állam nevében mind az előző, mind az új kormány képviselői folytattak már tárgyalásokat a Szurgutnyeftyegazzal az orosz olajcég birtokában lévő Mol-pakett megvásárlásáról. A téma először a januárban megtartott orosz–magyar gazdasági vegyes bizottsági ülésen merült fel. Az onnan kiszivárgó hírek szerint vagy a magyar állam, vagy a Mol maga akarná megvenni az olajtársaság részvényeinek 20 százalékát.
Friss hírek szerint a szerepre inkább a magyar állam vállalkozna. A tetemes vételárat ugyanis most csak a magyar állam tudná előteremteni. A Szurgutnyeftyegaz tavaly 1,4 milliárd eurót fizetett a csomagért, nagyjából a mostani, részvényenként 18 ezer forint körüli árfolyamon. Ez kétszerese volt az akkori árfolyamnak, de az eladó osztrák OMV ezt támasztotta feltételül - olvasható a lapban.
A Népszabadság szerint ezt a mai áron közel 400 milliárd forintot a magyar állam is csak az adósság növelésével tudná előteremteni. Ugyanakkor a hiányt nem növelné, mert nyereséges cégbe fektetnének. A lap hozzáértőkre hivatkozva azt írta, a vásárlás jól jöhet a kormányra lépő Fidesznek. Beleillik a nemzeti vagyon gyarapítását célzó terveikbe, és jó tárgyalási pozíciót jelent a gázárak ügyében is.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.