Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 194,16 pontos emelkedéssel, 23.044,26 ponton nyitott hétfőn. A pénteki záró értékéhez képest 0,85 százalékkal erősödött.
Pozitív nyitással kezdődhet a kereskedés hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén megkérdezett szakértők szerint. Kiss Tamás, a Cashline Értékpapír Zrt. üzletkötője pozitív nyitást vár a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacán és úgy véli, hogy amennyiben a pénteki pozitív hangulatot sikerül megtartani, akkor tovább emelkedhet a piac a nap folyamán. A devizák erősek, amennyiben az OTP át tudna jutni a hosszú ideje toporgó szintjén – amelyen pénteken is zárt – eljuthatna 5 200-5 300 körüli szintre is – tette hozzá az üzletkötő.
Emelkedést vár hétfőn a budapesti részvénypiacon Málits Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. üzletkötője is. Hangsúlyozta: a forint erős, az OTP kitörési helyzetben van.
A CIB Bank előrejelzésében felhívja a figyelmet arra, hogy a nemzetközi piacokról nem várható hétfőn fontos adat, így inkább a pénteki utórezgések határozhatják meg a részvénypiacokat. Ennek értelmében az európai határidők további emelkedést jeleznek, miután Ázsiában is pluszosak a tőzsdék. Emlékeztetnek arra is, hogy az MNB hétfőn délután dönt az irányadó kamatról, a bank elemzői a piaccal egyetemben kiváró álláspontra helyezkedtek, a konkrét fiskális tervek fogják ugyanis a legnagyobb mértékben befolyásolni Magyarország kockázati megítélését. Inflációs és reálgazdasági oldalról lehetne további lazítani, a költségvetéssel kapcsolatos esetleges piaci csalódás esetén azonban a szigorítás sem kizárt. Emelés nem várható sem az eurózónában, sem az Egyesült Államokban, kamatváltoztatási kényszer tehát erről az oldalról nincs. Hétfőn hallgatják meg ugyanakkor Jean-Claude Trichet EKB-elnököt az Európai Parlamentben – teszi hozzá a CIB.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 101,40 pontos, 0,45 százalékos emelkedéssel, 22.850,10 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 12,0 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 260 forinttal, 1,24 százalékkal 20.740 forintra csökkent, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 118 forinttal, 2,40 százalékkal 5.040 forintra erősödött, forgalmuk 6,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,59 százalékkal 680 forintra nőtt, forgalma 357,9 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 100 forinttal, 0,21 százalékkal 47.400 forintra emelkedett, a részvények forgalma 928,5 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 725,5 millió forintos forgalom mellett 595 forinttal, 2,81 százalékkal 21.755 forintra növelte értékét.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.