szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az Európai Unió GDP-jének 3 százalékát kutatás-fejlesztésre kell fordítani 2020-ra – ismertette Peredy Zoltán, a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) stratégiai főosztályvezető-helyettese szerdán Debrecenben, az észak-alföldi regionális innovációs konferencián.

Az uniós k+f ilyen arányú növelése 2025-re 3,7 millió új munkahelyet teremt a tagországokban, s 800 milliárd euróval növeli az EU GDP-jét – tette hozzá a szakember a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara rendezésében tartott tanácskozáson. Elmondta azt is, hogy a stratégiai tervezés szerint Magyarországon 2020-ig a jelenlegi 1,15-ről a nemzeti össztermék 1,8 százalékára kell növelni a kutatás-fejlesztés finanszírozását.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Üzleti tippek

Milyen adókedvezményekről nem tudnak a kkv-k?

Nemzetközi szinten is kiemelkedő a hazai, kutatás-fejlesztési (K+F) tevékenységgel összefüggő adókedvezmények köre. A vállalatok ilyen jellegű költségeiket több adónemben is érvényesíthetik, leírhatják. 2010-ben tovább bővült a lehetőségek köre, hiszen immár a helyi iparűzési adó alapja is csökkenthető a K+F tevékenység közvetlen költségével. A tapasztalatok szerint sok hazai vállalat mégsem él az igénybe vehető kedvezményekkel, mert nem ismeri azokat – figyelmeztet a Deloitte.

Szegő Iván Miklós Tech

Rossz az adórendszer, de jók a magyar kutatóintézetek

Magyarországon a pénzügyi-gazdasági válság értékválsággal párosult, az elmúlt két évtized alatt még a barátságok sem a közös értékekre alapozódtak, hanem valamilyen érdekkapcsolatra – magyarázta Vizi E. Szilveszter agykutató, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 2002-2008 közötti elnöke egy szerdai sajtóbeszélgetésen, a Gutmann Fórum keretében.

Fürjes Judit Vélemény

Chikán Attila: Ne essünk a szlogenek bűvöletébe

Egyelőre keveset tudunk arról, hogy milyen konkrét intézkedésekkel kívánja a kormányzat segíteni a munkahelyteremtést, és hiányoznak az információk arról is, milyen módon és ütemezésben lehet megvalósítani a kettős célt: tartani a deficit-előirányzatot és lökést adni a gazdasági növekedésnek - többek között erről beszélt a hvg.hu-nak adott interjúban Chikán Attila, a Corvinus Egyetem közgazdászprofesszora, a korábbi Orbán-kormány gazdasági minisztere.

MTI Tech

Győr a járműipar kutatócentruma lenne

A járműipara és az ahhoz kapcsolódó területekre koncentrál a győri Széchenyi István Egyetem most elfogadott kutatási, fejlesztési és innovációs stratégiája - mondta el egy pénteki szakmai tanácskozáson Rechnitzer János rektorhelyettes.