Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A kínai ZTE Corporation már nemcsak mobil hálózati eszközöket és adatkártyákat, hanem sajátmárkás mobiltelefonokat is forgalmaz a magyar piacon – jelentette be cég.
Az okostelefonokat egyelőre a T-Mobile értékesíti, de tárgyalnak más szolgáltatókkal is. A ZTE, a világ egyik vezető távközlési berendezés- és hálózati megoldás szállítója tavaly világszerte több mint 60 millió telefont adott el, az idén pedig 80 milliónál is többet tervez értékesíteni. A cég 70 ezer embert foglalkoztat, Magyarországon mintegy 100 főt alkalmaz, akiknek negyven százaléka magyar, a többi kínai és európai.
Magyarországon a mobilosok száma 11,8 millió, az előrejelzések szerint 2015-re 13 millióra bővül. A felmérések szerint ma 1,7 millió okostelefont használnak a magyar piacon, míg 2015-ben már minden második készülék ilyen lesz. A ZTE a magyar telefonpiacra 2007 végén lépett be. A társaság a nyáron elnyerte a Telenor Magyarország megbízását arra, hogy a következő években listaáron mintegy 200 millió euróért alakítsa át hálózatát. A ZTE mobil hálózati berendezéseket szállít és negyedik generációs LTE hálózatot épít ki a Telenornak.
A ZTE eddig 7 kereskedelmi célú LTE-hálózatot és több mint 50 kísérleti LTE-projektet bonyolított le Európa, Észak-Amerika, a Közel-Kelet, valamint Ázsia és a csendes-óceáni térség országaiban. A ZTE tavaly 36 százalékkal, 8,8207 milliárd dollárra növelte árbevételét. Ennek az összegnek 10 százalékát kutatás-fejlesztésre fordítja.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Borítékolható volt az Ukrajna csatlakozása elleni, a „nemzeti konzultációknál több, a népszavazásnál kevesebb” voksolás eredménye, amelynek nem csak a nemzet állítólagos egységének demonstrálása volt a célja, hanem a kampánygépezet éles tesztelése is.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Dr. Kincse Csongor arról beszélt, hogy nem kapott egyértelmű választ, amikor a munkába állásról érdeklődött.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni, továbbra is hatósági eszközökkel próbálja alacsonyabban tartani az árakat. De sikerült?
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.