Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy órával a január 17-i kereskedés kezdetét követően a BUX 0,19 százalékos pluszban járt.
A BÉT vezető indexe hétfő délelőtt 10 óra után 5 perccel 22 304 pontnál járt, 0,19 százalékkal a pénteki záróérték fölött.
A vezető részvények vegyesen mozogtak. A Mol részvényárfolyama egy óra elteltével 0,9 százalékkal (21 900 forint), a Magyar Telekomé 2 forinttal (542 forint) járt a pénteki záróár fölött. Az OTP 0,5 százalékkal, 5343 forintra gyengült az első óra végére, a Richter pedig pontosan ott tartott, ahol a pénteki záráskor (43 000 forint).
A vezető európai benchmarkok (magyar idő szerint) 10 órakor a pénteki záróérték közvetlen közelében mozogtak: sem az FTSE-100, sem a CAC-40, sem a DAX-30 nem mutatott 0,1 százalékot meghaladó változást.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.