Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A BUX két százalék fölötti pluszban zárt január 18-án, az OTP közel 4,4 százalékkal erősödött.
A BÉT vezető indexe a keddi kereskedés végén 22 840,49 ponton állt meg, ez a hétfői záróértékhez képest 484,40 pontos (2,17 százalékos) emelkedést jelent.
Valamennyi budapesti blue chip drágult. Az OTP részvényárfolyama 4,39 százalékkal, 5610 forintra, a Molé 0,97 százalékkal, 22 205 forintra, a Magyar Telekomé 1,65 százalékkal, 552 forintra, a Richteré 1,19 százalékkal, 43 300 forintra emelkedett.
A részvényszekció forgalma 21,35 milliárd forint volt, ez több mint 9 milliárd forinttal haladja meg az idei napi átlagot. Az OTP piacán 15,5 milliárd forint cserélt gazdát, a Mol részvényeit 2,3 milliárd forint, a Magyar Telekoméit 1,8 milliárd forint, a Richteréit 0,76 milliárd forint értékben adták-vették.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.