Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Júliusban csak 897 millió euróval csökkentek az MNB devizatartalékai annak ellenére, hogy a hónap elején a magyar állam kifizette a 21,2 százalékos Mol részvénycsomag 1,88 milliárd eurós vételárát, ezzel megszerezte a pakett tulajdonjogát a Surgutnyeftegaz (Szurgutnyeftyegaz) orosz olajipari vállalattól - ez derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteken közzétett adataiból.
A tartalékok már júniusban is 634 millió euróval csökkentek a májusban elért 37,637 milliárd eurós rekordszintről, így a múlt hónap végén 36,106 milliárd eurót tettek ki. A devizatartalékot májusban növelte a hónap elején kibocsátott 1 milliárd euró összértékű, hétéves kötvény. A tartalékok júniusi csökkenésében pedig szerepet játszott egy lejáró 1 milliárd eurós kötvény törlesztése. A tavaly év végi állományhoz képest a július végére a tartalékok 2,432 milliárd euróval nőttek. Az emelkedésében benne van az összesen 4 milliárd eurónyi idén kibocsátott külföldi kötvény, amely az év végéig lejáró 4 milliárd euró devizaadósság visszafizetésére szolgál fedezetül.
A júniusi kötvénytörlesztés után hasonlóan egy milliárdos kötvény visszafizetése októberben lesz esedékes és novemberben kerül sor 2 milliárd euró visszafizetésére az Európai Bizottságnak a 2008 végi IMF-EU nemzetközi hitelcsomag első tőkerészleteként.
Dollárban számolva a nemzetközi tartalékok 51,545 milliárdon álltak július végén az egy hónappal korábbi 53,592 milliárd, illetve a tavaly év végi 44,988 milliárd dollárhoz képest.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.