Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tervek szerint az AVE Tatabánya Dubnik-völgyi hulladéklerakójának közelében, egy háromhektáros területen építenék fel kétmilliárd forintból az új tatabányai biogázerőművet. Teljesítménye egy megawatt lenne, évente százezer tonna hulladékból nyernének biogázt az üzemben – írja a Napi Gazdaság.
A gázfejlesztéshez szennyvíziszapot használnának fel, valamint a felaprított hulladékot vízben áramoltatva baktériumok bontanák le. Ennek melléktermékeként jó minőségű komposzt keletkezne, a metángáz elégetésével pedig áram és hő állítható elő. A hőt egy élményfürdő, szociális intézmények, illetve virág- és zöldségtermesztésre alkalmas üvegházak fűtésére használnák majd.
A fejlesztéssel 25 új munkahely jönne létre – olvasható a lapban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.