Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Éveken át szabálytalanul használt fel Magyarország egyes uniós támogatásokat, mert közlekedésfejlesztésre szánt uniós pénzekből fizettette olyan beruházások áfáját is, amelyet nem lett volna szabad. Az ügyben indított két eljárásban már alulmaradt Magyarország Brüsszellel szemben, most a harmadikról folyik a huzavona - írta szerdai számában a Világgazdaság.
A lap szerint a tét 300 milliárd forint, ilyen nagyságban használt fel ugyanis a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) uniós támogatást infrastruktúra-fejlesztések visszaigényelhető áfájának kifizetésére.
A Világgazdaság úgy értesült, hogy a NIF például az M7-es autópályával kapcsolatos fejlesztésnek az áfáját is uniós pénzből fizette.
Ha most is az Európai Bizottság marad fölül, akkor az összeget arra kell felhasználni, amelyre a NIF eredetileg kapta: elektromos járművek beszerzésére – olvasható a cikkben. Az ilyen célú felhasználáshoz azonban kormánydöntésre van szükség.
Év végéig ki kell írni a járműbeszerzési tendereket, ha végül erre kell költeni a pénzt. Ha Magyarország késlekedik, kifuthat a 2015. december 31-es határidõbõl, amikorra meg kell valósulniuk a beruházásoknak. A pénzt ekkor vissza kellene utalni, tehát számunkra elveszne - írja a lap.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.