Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Nagyon jó reprezentációja volt a magyar delegációnak a Bécsi Kezdeményezés hétfői találkozóján – mondta Nagy Piroska, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) országstratégiáért és szakpolitikáért felelős igazgatója kedden.
A Nemzetgazdasági Minisztérium, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete, illetve a Magyar Nemzeti Bank (MNB) magas rangú képviselői voltak jelen, akik „frontot alkottak” a tárgyalásokkor - mondta Nagy Piroska. A közgazdász szerint ez önmagában is nagyon fontos volt, mivel azt mutatta, hogy a magyar hatóságok a korábbi nézeteltérések ellenére most együttesen képviselték Magyarország érdekeit. „Ezt mindenki értékelte” – tette hozzá.
Nagy Piroska hangsúlyozta ugyanakkor, hogy amiről a tárgyalásokon szó volt, az is nagyon fontos Magyarország számára, azaz hogy a nagy bankok hogyan fogjak végrehajtani a szükséges mérlegkiigazítást, hogy ez ne eredményezzen olyan hitelcsökkenést, ami gátolja az ország gazdasági növekedését és fejlődését. Az EBRD igazgatója kiemelte: a magyar kollégák nagyon proaktívak voltak, és támogatták a közös közleményt.
A szakember reményét fejezte ki, hogy sikerrel zárulnak a tárgyalások a magyar delegáció és az Európai Unió, illetve a Nemzetközi Valutaalap (IMF) tagjai között. A bécsi tárgyalások fontosságára utalva úgy fogalmazott: „ez a fajta kapcsolat nagyon fontos, hogy amikor összerakják a (magyarországi hitel) programot, a külföldi befektetők ott legyenek és támogassák a programot”.
Nagy Piroska szerint néhány intézkedés, így a bankadó, a devizahitelek előrehozott törlesztése, illetve a magán-nyugdíjpénztári rendszer átalakítása mind-mind gyengítették a befektetői bizalmat. Ewald Nowotny-t, osztrák jegybankelnököt idézte: Magyarország önmagát sebezte meg ezekkel a lépésekkel. „Ez igaz, de az is igaz, hogy Magyarország nagyon nyitott az eurózóna irányában, ahonnan most a problémák jönnek” – tette hozzá.
Elmondta: egy ilyen szituációban arra kell törekedni, hogy ne kövessünk el politikai hibákat, mert válság idején felnagyítódnak. „A problémák alapvetően az eurózónából jönnek, de ha a magyar gazdaságpolitika problematikus, azok felerősödnek. A befektetők tudnak választani, hogy hova mennek, hova nem mennek, s ahol kevesebb a bizalom, oda nem fognak menni” – vélekedett a közgazdász.
Nagy Piroska nagyon pozitívnak ítélte meg „a magyar kormány mostani nyitását”. Emlékeztetett: a miniszterelnök találkozott az MNB elnökével, Fellegi Tamás pedig Washingtonba ment tárgyalni. Ez a megfelelő üzenetet küldi mindenkinek, a piacoknak, és a hivatalos szférának egyaránt – tette hozzá.
Fellegi Tamás előkészületi tárgyalásairól szólva kijelentette: fontos látni, hogy milyen problematikus pontok vannak még, amelyeket kezelni kell ahhoz, hogy a formális tárgyalások megkezdődhessenek. Az EBRD szakembere reményét fejezte ki, hogy konzisztens módon folytatódik ez a folyamat, és egy IMF-EU program, ami szükséges, elérhető lesz.
A Bécsi Kezdeményezésről szólva emlékeztetett: az OTP fontos nemzetközi bank, és már hosszú ideje teljes részvevője a csoportnak. Arról tájékoztatott: a hatóságok hétfői találkozóját követően kedd reggel volt a bankok számára egy beszámoló, amelyen az OTP képviselői is jelen voltak. A csoport következő fontosabb ülése várhatóan március elején lesz, addig kisebb találkozókat folytatnak – mondta Nagy Piroska.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.