Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Már a törékeny gazdasági fellendülést is veszélybe sodorhatja Amerikában, hogy rekordmagasságba szöktek a diákhitelek. A diákok tartozása összességében több mint a hitelkártyákon felhalmozódott lakossági tartozás vagy az autóvásárlásra felvett kölcsönök állománya.
Az 1965 óta létező rendszerben most meghaladja az ezermilliárd dollárt a diákok tartozása, és a jelenlegi konjunkturális és foglalkoztatási helyzet közepette egyre reménytelenebbnek tűnik a tartozások visszafizetése. Ráadásul sokan ismét iskolapadba ülnek, és ezzel még tovább szaporítják hiteleiket.
Most az átlagos diákhitel összege 25 ezer dollár, azaz öt és fél millió forint körül jár, ami 25 százalékkal több, mint tíz évvel korábban. A megnövekedett hitelállomány azonban nemcsak a diákoknak jelent nagy terhet, hanem közvetve az adófizetőknek is, mivel a diákhitelek 80 százaléka államilag garantált.
A Fed egy nemrégiben összeállított elemzésében kimutatta, hogy a tartozások legalább 30 százaléka 30 napos vagy ezen túli. Az elemzésből az is kiderül, hogy a diákhitel megfizetésével elmaradók között jócskán vannak a '60-as évek "baby-boom" generációjából, akik már nyugdíjasok, vagy a nyugdíjazás közelében járnak. Ez a generáció közel 40 milliárd dollárral tartozik az államnak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.