Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Kínai hajóstársaságok nagy hasznot húznak az Iránnal szemben elrendelt nyugati szankciókból, mert a május 1-jén életbe lépett európai biztosítási tilalom miatt gyakorlatilag versenytárs nélkül működnek a szállítási piacon.
Az uniós szankciók értelmében az európai biztosítók, illetve viszontbiztosítók május 1-jétől nem biztosíthatják az Iránból kőolajipari termékeket szállító hajókat. Emiatt kiszorultak a piacról azok a hajóstársaságok, amelyek eddig a szállítást végezték. A kínai biztosítókra viszont nem vonatkozik a tilalom, és ezek a társaságok hajlandók is biztosítani a tankereket.
Szingapúri kereskedők beszámolója szerint a kínai hajók az eddiginél kétszer drágábban szállítják el Iránból a kőolajipari termékeket.
Kína az iráni kőolajtermékek legnagyobb vásárlója, az iszlám köztársaság exportjának 22 százaléka, a márciussal végződött tizenkét hónapban összesen 14 milliárd értékű áru került oda.
Irán petrolkémiai termékeinek fele megy az ázsiai piacra, de mivel a világ olajszállító hajóinak 90 százaléka nyugati országokban van biztosítva, a szankciók miatt komoly nehézségekbe ütközik az indiai, japán és dél-koreai export.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.