Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy egész kisvárosnyi 20 milliós házat meg lehetne vásárolni abból a pénzből, ami a legnagyobb hazai befektetési alapnál van. A majdnem 319 milliárd forint azonban úgy gyarapodik, hogy szinte semmit nem kockáztatnak.
A legnagyobb tíz, nyilvános hazai befektetési alap összes vagyona 1258,5 milliárd forint, és ezzel az összes alap vagyonának több mint egyharmadát teszik ki. Az első öt 979 milliárdot mondhat magáénak, az első négy egyenként nagyobb százmilliárdnál, de a tizedik vagyona is 48 milliárd forint felett van – írja az Új Privát Bankár portál.
Az első tízből hét bankbetéthez, folyószámlához hasonló, elenyésző kockázatú likviditási és pénzpiaci alapok közé tartozik, ami jelzi, milyen kockázatkerülő is a hazai befektetői mentalitás.
A Top 10 visszafelé:
10. Aegon Belföldi Kötvény (48,5 milliárd forint)
9. MKB Forint Tőkevédett Likviditási (50,2 milliárd forint)
8. Budapest Bonitas (51,2 milliárd forint)
7. Erste Tőkevédett Pénzpiaci (60,4 milliárd forint)
6. OTP EUR (Euró Pénzpiaci) (235,5 millió euró, mintegy 68,8 milliárd forint)
5. CIB Hozamgarantált Betét Alap (82,4 milliárd forint)
4. OTP Optima (150,4 milliárd forint)
3. Erste Ingatlan (175,1 milliárd forint)
2. K&H Tőkevédett Forint Pénzpiaci (252,5 milliárd forint)
1. OTP Tőkegarantált Pénzpiaci (318,98 milliárd forint)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.