Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ismét 300 forint alá került az euró árfolyama csütörtökön délelőtt, miután előző este 300 fölé gyengült a forint az euróval szemben.
Az eurót délelőtt fél tízkor 299,46 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon a kora reggeli 300,01 forint és a szerda esti 300,14 forint után. Utóbbi árfolyam kilenchavi csúcsot jelent. Utoljára tavaly június elején volt ilyen gyenge a forint.
A piacon úgy vélik, egyelőre csak "megtesztelte" a forint a 300-as árfolyamot, de nem valószínű, hogy tartósan a fölé emelkedne, inkább némi erősödésre számítanak a kereskedők.
Délután a Nemzetgazdasági Minisztérium közli a költségvetés előzetes februári számait. Szintén délután az Európai Központi Bank tart kamatdöntő ülést, amelyet követően Mario Draghi elnök sajtótájékoztatójára figyel majd a piac, meglepetések azonban nem várhatók a kereskedők szerint.
Az amerikai dollár jegyzése 230,12 forintnál volt délelőtt az előző esti 231,20 forint feletti jegyzések után. A svájci frankot 242,96 forinton jegyezték az esti 243,80 forintot követően. A japán jen árfolyama 2,4485 forint az előző esti 2,46 körüli értékek után.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.