Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Szerda esti értesülések szerint a ciprusi kormány egy újabb alternatív tervet dolgozott ki annak érdekében, hogy előteremtse a remélt euróövezeti hitelhez szükséges önrészt.
Mindezt három magas rangú kormánytisztviselő közölte Nicosiában. Az idézett tisztviselők azonban nevük elhallgatását kérték arra hivatkozva, hogy a szóban forgó tervet hivatalosan egyelőre nem hozták nyilvánosságra.
A ciprusi törvényhozás kedd este utasította el az euróövezeti pénzügyminiszterek által szombat hajnalban elfogadott tervet, amelynek keretében Ciprus 10 milliárd eurónyi hitelt kapott volna, ha az ország e mellé 5,8 milliárd eurónyi saját forrást von be, elsősorban a bankbetétek egyszeri megadóztatásával.
Az idézett források az említett B-tervről csupán annyit közöltek, hogy az bizonyos – nem részletezett – orosz segítség mellett magában foglal egy kisebb mértékű bankbetétadót is.
A tervet várhatóan csütörtökön terjesztik a parlament elé, amely szavazni fog az abban foglaltakról – közölték a források.
A ciprusi állami televízió este arról számolt be, hogy a B-tervet csütörtökön a szigetország elnöke fogja bemutatni. Különadó állítólag a 100 ezer euró feletti betétekre vonatkozna.
A nap folyamán már voltak értesülések egy ugyancsak B-tervnek nevezett javaslatról, amely ugyanakkor a bankbetétek megadóztatását nem foglalta magában. Ez a terv állítólag előirányozta, hogy nyugdíjpénztári eszközöket államkötvénnyé alakítanak át, és így teremtik elő a szükséges 5,8 milliárd eurós összeg legnagyobb részét. A nemzetközi hitelezők trojkája azonban ezt a tervet egyes értesülések szerint már előzetesen elutasította.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.