Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem reagált a forint árfolyama a jegybanki kamatvágásra, a bejelentést követően is idei árfolyamcsúcsa közelében ingadozik.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az elemzői várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal 4,50 százalékra csökkentette a kéthetes jegybanki kötvényre érvényes jegybanki alapkamatot keddi kamatdöntő ülésén. Az eurót a bejelentés után tíz perccel is az azt megelőzően tartott 286 forinton jegyezték. A svájci frank jegyzése gyakorlatilag változatlan, 228,20 forint, a dolláré 221,15 forint, a japán jené pedig 2,1670 forint volt a bejelentés után.
Kedden kora reggel az eurót 289,22 forinton, a svájci frankot 232,03 forinton, a dollárt 223,88 forinton, a japán jent pedig 2,1955 forinton jegyezték. A forint reggel óta tartó folyamatos erősödéssel 285,67 forintos eurójegyzésen a tavaly december véginek megfelelő szinten idei legerősebb árfolyamát érte el. Kedden a régiós devizák is erősödtek, bár a forint bő egy százalékánál szerényebb mértékben: a lengyel zloty 0,42 százalékkal, a cseh korona 0,19 százalékkal, a román lej 0,29 százalékkal.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.