Megoldotta a helikoptertípus-problémáit az Airbus

Több helikoptert szállított le megrendelőinek az Airbus Helicopters 2013-ban az előző évihez képest, a cég világpiaci részesedése 46 százalék volt - közölte a társaság vezérigazgatója kedden.

  • MTI MTI
Megoldotta a helikoptertípus-problémáit az Airbus

Az előző évben 497 helikoptert adtak át, míg 2012-ben 475-öt – közölte Guillaume Faury vezérigazgató. A korábban Eurocopter néven működő cég vezérigazgatója a pénzügyi teljesítményről annyit mondott: az árbevétel egy számjegyű növekedésére számít, további részleteket februárban hoznak nyilvánosságra.

A teljesítményt a cég értékelése szerint negatívan befolyásolta, hogy több baleset miatt az EC225-ös típust egy időre ki kellett vonni a szolgálatból. Guillaume Faury az évértékelőn már azt mondta, minden problémát megoldottak, a típus biztonságosan üzemel.

A marseilles-i székhelyű Airbus Helicopters céget 1992-ben alapították Eurocopter néven, 2012-es árbevétele 6,3 milliárd euró volt, és 22 ezer embert foglalkoztatott. A cég 2013-as piaci részesedésével megelőzi az amerikai Bellt és a brit-olasz AgustaWestlandet is. A gyártó hétfőn kapta meg a típusengedélyeket legújabb típusára, az EC175-re, amelyből az idén szállíthatja le az első darabokat.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.