Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A válság után most az a legfontosabb kérdés, hogy a pénzintézeteknél mit jelent a tisztességes profit szintje – mondta a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatója a Magyar Nemzetnek. Nagy Márton szerint a bankrendszerben eddig végbement változások egy hosszú út első állomásait jelentik, és a jövőben további átalakulások várhatók.
A változások között említette az ügyvezető igazgató a bankunió felállását, a lakossági devizahitelek helyzetének tisztázását, és az itthoni bankrendszerrel kapcsolatos határozott jövőkép kialakítását.
"El kell gondolkoznunk azon, hogy milyen az ideális bankrendszer, ami segíti a gazdasági növekedést, az ügyfelekkel pedig hosszú távú, jó kapcsolatok kialakítására törekszik, és felelősen viselkedik. Most az a cél, hogy a pénzintézetek ne abban versenyezzenek, ki engedi jobban eladósodni az ügyfelet, hanem abban, hogy melyikük nyújt olcsóbban, jobb szolgáltatásokat" – magyarázta.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.