Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az FHB Csoport 343,6 millió forint adózás utáni nyereséget ért el 2013 negyedik negyedévében, a tavalyi évet 4,53 milliárd forint veszteséggel zárta – közölte a bank csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Az éves veszteség némileg meghaladja a 2012-es 4,46 milliárd forintos negatív eredményt. A negyedik negyedévi nyereség viszont jelentős javulás az előző negyedév 282 millió forintos és az egy évvel korábbi 1,9 milliárd forintos veszteségéhez képest.
A nemzetközi számviteli szabvány alapján készült konszolidált gyorsjelentés szerint a banki különadó, valamint a tranzakciós illeték elmaradását pótló egyszeri befizetés időarányos összege nélkül a bankcsoport adózott eredménye a negyedik negyedévben 1,197 milliárd forint nyereség, a teljes évben pedig 1,12 milliárd forint veszteség lett volna.
Az FHB Csoport konszolidált mérlegfőösszege 2013. december 31-én 737,2 milliárd forint volt, ami 2 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbinál és 5,8 százalékkal kisebb az előző negyedév véginél.
A jelentés szerint a hitelezés motorját a lakossági üzletágban a támogatott hitelezés, a vállalati üzletágban az MNB növekedési hitelprogramja jelentette. A lakossági jelzáloghiteleknél a bank növelte piaci részesedését, a legnagyobb mértékben a támogatott hitelek esetében 12,7 százalékra 6,4 százalékról, míg a teljes éves jelzáloghitel folyósításból részesedése 5,0 százalékra emelkedett 3,3 százalékról.
A csoport a bruttó hitelállománya azonban éves és negyedéves összehasonlításban is mérsékelten csökkent, 3,7, illetve 4,9 százalékkal, mert a hitelállomány szerződés szerinti törlesztésből adódó csökkenését csak részben tudták ellensúlyozni az új hitelek.
Jelentősen nőtt ugyanakkor a betétállomány: a 222,5 milliárd forintos volumen az előző negyedév végéhez képest 5,3, a 2012. év végéhez képest 46 százalékkal nőtt. A betétek aránya a kamatozó források között így 35 százalék fölé emelkedett.
A problémás hitelek állománya a csoportnál tovább csökkent (2013. szeptember 30-hoz képest 3,3 százalékkal), a nem teljesítő hitelek aránya 20,4 százalék lett az év végére. A problémás portfolió fedezettsége változatlanul 52 százalék.
Az FHB részvényeit a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzik. A papírok a csütörtöki kereskedést 10 százalék feletti csökkenéssel, 767 forinton zárták. Az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyamuk 1027, a legalacsonyabb 305 forint volt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.