Hallott már a szakálladóról?

A Zero Hedge oldal talált egy olyan infografikát, mely a világ egyes országainak legmagasabb személyijövedelemadó-kulcsait hasonlítja össze, és a legfurább adókat is listázza.

  • hvg.hu hvg.hu
Hallott már a szakálladóról?

A Zero Hedge oldal talált egy olyan infografikát, mely a világ egyes országainak legmagasabb személyijövedelemadó-kulcsait hasonlítja össze, és a legfurább adókat is listázza. Az infografika szerint a legmagasabb szja-kulcsot Arubán lehet kiszabni az emberekre, a kulcs 59 százalékos. A listán ezek után egyes skandináv államok, Svédország (56,6 százalék), illetve Dánia (55,4 százalék) következnek. Az 50 százalék feletti szintbe még Spanyolország (52 százalék), és Japán (50 százalék) is becsusszant.

A legalacsonyabb maximális szja-kulcsokkal rendelkező államok között található Egyiptom (25 százalék), Szíria (22 százalék), Oroszország (13 százalék) és Macedónia (10 százalék).

A legfurább adók közül 10-et sorol fel a grafika. Ezeke között található például a szakálladó, mely már nincs érvényben, de az írás szerint mindenképp figyelemreméltó. 1689-ben Nagy Péter orosz cár adót vetett ki azokra a férfiakra, akik nem voltak hajlandóak levágatni a szakállukat, ezzel akarta meghonosítani a nyugati szokásokat. Kanadában ugyanakkor van olyan adó, vagyis adókedvezmény, mely szerint a gabonapelyheket gyártó cégek adókedvezményért folyamodhatnak, ha játékokat raknak bele a dobozba. A grafika szerint Svédországban pedig engedélyt kell kérni a hatóságoktól, hogy milyen neve legyen a gyereknek, ha ezt a szülők elmulasztják, akkor büntetéssel kell szembenézniük.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?