Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kisebb részét adja a világ összesített bruttó hazai termékének (GDP) a legfejlettebb gazdaságú országokat tömörítő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 34 tagállama.
Az OECD tagállamok 2005-ben a világ GDP-jének 60 százalékát adták, 2011-ben alig több, mint 50 százalékát. A jelentősebb fejlődő gazdaságú országok viszont 20 százalékról 30 százalékra növelték arányukat - derült ki 200 országos és regionális statisztikai hivatal adatait tömörítő ICP kutatásból.
Vásárlóerő-paritáson számolva az Egyesült Államok a világ legnagyobb gazdasága, a globális GDP 17,1 százalékát adva. Második helyen van Kína 14,9 százalékkal, majd jócskán lemaradva harmadik helyen India 6,4 százalékkal.
Az ICP kutatás megerősíti, hogy az elmúlt években a fejlődő országokban sokkal gyorsabb volt a gazdasági növekedés, mint a fejlettekben, különösen a 2008-as pénzügyi válság után.
Az elmúlt hónapokban fordulni látszik a trend, és a fejlett országok növekedése gyorsul, míg a fejlődőké lassul, de a két növekedési ütem közti különbség továbbra is nagy. Összességében még mindig valószínűbb, hogy a fejlődő országok növelik súlyukat a világgazdaságban.
Bár összesített GDP-ben a fejlődő országok kezdenek felzárkózni, még mindig hatalmas különbségek vannak az egy főre jutó GDP-ben. A 28 tagállamból álló Európai Unió egy főre jutó GDP-jét alapul véve, a globális átlag csak 40 százalék. Az Egyesült Államokban 149 százalék ez a mutató, Kínában azonban csak 30 százalék, Indiában 14 százalék.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.