Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az euró 315 forintig drágult, az amerikai tőzsdéken hatalmas veszteség jött össze, Kína miatt paráznak a befektetők.
Akkorát esett az amerikai részvényindex, a Dow Jones két nap alatt augusztus 20-21-én, mint amekkora zuhanásra a 2008-as pénzügyi válság kirobbanása után nem sokkal, 2008 novemberében volt példa. A Dow Jones egy nap alatt, pénteken 3,5 százalékos veszteséget hozott össze.
A zuhanás elsődleges oka Kína. Pénteken nagyon rossz adat látott napvilágot a kínai feldolgozóiparról, amely újabb adalékkal szolgálhat arra, hogy a kínai gazdaság vészesen kezdett lassulni. (Nemrég egy neves befektető szólalt meg, szerinte nemhogy 7 százalékkal nem hasít a kínai gazdaság, hanem csak stagnál, jó esetben 2 százalékkal növekszik, a hivatalos adatok pedig hamisak.) Kínában pár hónapja képtelenek megállítani a részvényár-esést amúgy.
Az olajár is évek óta nem látott szintre, 40 dollár alá esett. (Kína lassulása a nyersanyagok iránti keresletet is visszafogja.)
A globális félelemindex (VIX-index) is 2011 decembere óta most ugrott a legmagasabbra.
A forint is gyengült a világ nagy részén végigsöprő kisebb pánik hatására. Az euró ára 315 fölé ment, a svájci frank ára 292 forint körül jár.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?