Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A valutaalap méltányolja a reformok "következetes bevezetését".
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) azért látja kedvezőbbnek Kína növekedési kilátásait, mert az ország "eltökélten és határozottan" végrehajtja a szükséges reformokat és folyamatosan támogatja a gazdaságot - mondta Christine Lagarde.
Az IMF vezérigazgatója szerint a valutaalap méltányolja a reformok következetes bevezetését és a növekedés ösztönzését. Az utóbbi nem hatalmas költségvetési stimuláló csomag formájában valósul meg, hanem "szolid és folyamatos támogatást jelent annak érdekében, hogy a növekedés valóban fenntartható legyen" - tette hozzá Lagarde.
A vezérigazgató öt nemzetközi pénzügyi szervezet vezetőinek részvételével tartott kerekasztal után beszélt pénteken Pekingben. A húsz vezető gazdasági hatalom (G20) pénzügyminisztereinek és jegybankelnökeinek hétvégi értekezletét megelőző megbeszélésen Li Ko-csiang kínai miniszterelnök is részt vett.
Az IMF kedden főleg a Brexit hatásával indokolva 0,1 százalékponttal 3,1 százalékra csökkentette a világgazdaság idei növekedésére vonatkozó prognózisát, ugyanakkor Kínáét 6,6 százalékra javította az áprilisi 6,5 százalékról.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.